Saadet Partisi Genel Başkanı Kamalak, Konya'da:

Saadet Partisi Genel Başkanı Kamalak, Konyada:
"Şundan emin olunuz, nasıl altı yüz yıl önce İstanbul'un Fethi, adil bir dünyanın başlangıcı olmuşsa, 30 Mart seçimleri de inşallah yeniden büyük Türkiye ve yeni bir dünyanın başlangıcı olacak"

KONYA (AA) - Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, "Şundan emin olunuz, nasıl altı yüz yıl önce İstanbul'un Fethi, adil bir dünyanın başlangıcı olmuşsa, 30 Mart seçimleri de inşallah yeniden büyük Türkiye ve yeni bir dünyanın başlangıcı olacak" dedi.

Kamalak, partisinin Konya mitinginde yaptığı konuşmada, Saadet Partililerin iyinin, doğrunun, faydalının ve güzelin hakimiyeti için gece gündüz çalıştığını söyledi.

30 Mart seçimlerinde, Saadet Partili kadroların mahalli idarelerde yönetimi yeniden devralacağını savunan Kamalak, "Şundan emin olunuz, nasıl altı yüz yıl önce İstanbul'un Fethi, adil bir dünyanın başlangıcı olmuşsa, 30 Mart seçimleri de inşallah yeniden büyük Türkiye ve yeni bir dünyanın başlangıcı olacak. Çünkü bu seçimlerde sadece belediye başkanı seçmeyeceğiz. Vereceğimiz her bir oyla, Türkiye'nin yolunu, yönünü belirleyeceğiz. Türkiye'yi normalleştireceğiz" diye konuştu.

"Türkiye, İslam ülkelerine öncü mü olacak, yoksa Batı'ya uydu mu kalacak? İslam birliğini mi kuracak, yoksa Avrupa Birliği'nin kapısında mı bekleyecek?" diye soran Kamalak, şunları kaydetti:

"Bunun kararını verecek. Bunun için de ilk işaret fişeğini atacaksınız. İktidar partisi seçim günü yaklaştıkça oylarının düşmesini engelleyemiyor. Bundan dolayı da her yolu deniyor. Son olarak da 'Saadet Partisi ile anlaştık, seçimlerde bizi destekleyecek' iftirasını ve söylentisini yayıyor. Bu seviyesizlik ve ahlaksızlıktır. Bu yalana ve iftiraya kanmayın. Biz bütün Türkiye'de seçime giren bir partiyiz. Hiçbir partiyle bir anlaşmamız yoktur, hiçbir partiyi ve adayı da desteklemiyoruz. Bu oyunlar, numaralar, yalanlar gösteriyor ki iktidar partisi çeşitli seçim hilelerine başvuruyor, bundan sonra da başvuracak. O halde, oylarımıza sahip çıkalım, sandıklarımıza sahip çıkalım."

- "Türkiye siyaseti tıkandı"

Kamalak, Türkiye'nin siyaseten ve ahlaken tıkandığını savunarak, şöyle devam etti:

"Güzel ülkemiz kısır kavgaların, içi boş polemiklerin, seviyesiz tartışmaların esiri edilmiştir. İşte tablo ortada. Manzarayı görüyorsunuz. Ülke, yolsuzluk, kaset, rüşvet ve paralel yapı iddialarıyla sarsılıyor. Bakan çocukları rüşvet iddiasıyla tutuklanıyor, bakanlar istifa ediyor. Biz yeni bir dünya kurmanın peşindeyiz, onlarsa avanta derdindeler. Kuru gürültüyle ortalığı velveleye veriyorlar. Ama bu millet kuru gürültüye pabuç bırakmayacaktır. Çünkü bu kavga ahlaki bir kavga değil. Maalesef şu anda ülkede öfke siyaseti hakim."

- "Stres şehirleri yerine huzur şehirleri kuracağız"

Mustafa Kamalak, şöyle konuştu:

"Daha önce ne yaptıysak onu yapacağız. İşte huzurlarınızda söz veriyorum. Allah'ın izniyle ilk iş olarak, bütün bakanlıkların, bütün belediyelerin kapısına 'rüşvet alan da veren de melundur' tabelasını yeniden asacağız. Tüyü bitmemiş yetimin hakkına sahip çıkacağız. Yolsuzluğun, usulsüzlüğün kökünü kazıyacağız. Yandaş belediyecilikten vatandaş belediyeciliğine geçeceğiz. İsraf etmeyeceğiz, ettirmeyeceğiz. Rantsal dönüşümü değil, kentsel dönüşümü gerçekleştireceğiz. Stres şehirleri değil, huzur şehirleri kuracağız. Bu yüzden sakın ha bu seçimde oyları kavgaya, çatışmaya kurban etmeyin. Saadet dururken, diğerlerine kanmayın. Şundan emin olunuz, nasıl altı yüz yıl önce İstanbul'un Fethi, adil bir dünyanın başlangıcı olmuşsa, 30 Mart seçimleri de inşallah yeniden büyük Türkiye ve yeni bir dünyanın başlangıcı olacak. Bu seçimde inşallah 'Saadet' kazanacak."

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com