Saadet Partisi Genel Başkanı Kamalak, Kütahya'da:

Saadet Partisi Genel Başkanı Kamalak, Kütahyada:
''Belediyecilik, bizim işimizdir. Biz belediyeyi aldığımız zaman 'rüşvet alan da veren de melundur' tabelasını yazmıştık. Sonra belediyelerimizin kapılarını siz kardeşlerimize açmıştık. Bütün kardeşlerimize açtık, sonuna kadar''

KÜTAHYA (AA) - Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, ''Belediyecilik, bizim işimizdir. Biz belediyeyi aldığımız zaman 'rüşvet alan da veren de melundur' tabelasını yazmıştık. Sonra belediyelerimizin kapılarını siz kardeşlerimize açmıştık. Bütün kardeşlerimize açtık, sonuna kadar'' dedi.

Kamalak, partisinin il başkanlığınca Zafer Meydanı'nda düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada, 2009 yerel seçimlerinden bugüne kadar Türkiye genelinde bin 752 belediye başkanı hakkında usulsüzlük, rüşvet, ihaleye fesat karıştırmak, iltimas ve adam kayırmaktan dolayı soruşturma açıldığını söyledi.

İçişleri Bakanlığının soru önergesi üzerine TBMM'ye sunduğu belgenin elinde olduğunu belirten Kamalak, şöyle konuştu:

''Dağılımı şöyle, sunuyorum sizlere. Bin 752 belediye başkanından 678'i AK Parti'li. 'Hayır, desinler', belgesi burada. 551'i CHP'li, 263'ü ne yazık ki MHP'li belediye başkanıdır, 121'i Barış ve Demokrasi Partisine mensup belediye başkanıdır yani Saadet'in dışındaki bütün partiler yazık ki bu bataklığa saplanmış durumda. Belediyecilik, bizim işimizdir. Biz belediyeyi aldığımız zaman 'rüşvet alan da veren de melundur' tabelasını yazmıştık. Sonra belediyelerimizin kapılarını siz kardeşlerimize açmıştık. Bütün kardeşlerimize açtık, sonuna kadar.

Sonra halk ekmek fabrikalarını kurduk, iftar çadırları bizim ihdasımızdır. Yeşile hakim, millet malına sahip olduk. Sizlerin malını yemedik, yedirmedik. Aziz milletimizin malına, yetim malına sahip çıkar gibi sahip çıktık çünkü biz inanıyoruz ki kul hakkına tecavüz eden onun hesabını bir gün mutlaka ama mutlaka verecektir."

- İstanbul merkezli operasyon

"Geliyoruz, Allah'ın lütfü ve inayetiyle gümbür gümbür geliyoruz" diyen Kamalak, rüşvet iddiaları nedeniyle ülkenin skandallarla çalkalandığını anlattı.

Kamalak, şunları dile getirdi:

"Birileri diyor ki 'montajdır, dublajdır, yok şudur, budur.' 'Biz böyle bir konuşma yapmadık' diyemiyorlar. 'Efendim, rüşvet yok' falan diyemiyorlar. Durum şunu hatırlatıyor. Bir gün köy ağası çevresiyle hırsızlık yaparken suçüstü yakalanıyor. Diyor ki 'hayır, siz bana kumpas kurdunuz, hırsızlık yapmadım' diyor. Hırsızlık yapanları cezalandırmaya kalkıyorlar, üzerlerine yürüyorlar. Oradan oraya sürmenin telaşına kapılıyorlar. Neticede köy ağası, 'benim hırsızlık yapıp yapmadığımı köy halkına soralım' diyor. Diyorlar ki 'ağam buna mahkeme karar verir, şahitleri mahkeme dinler.' 'Köy halkı, senin hırsızlık yapıp yapmadığını nereden bilsin? Mahkemeye gitmen lazım' diyor. 'Hayır' diyor, 'hayır, köy halkına soralım.' Sizce köy ağasının hırsızlık, yolsuzluk yaptığını köy halkı mı karar vermeli, yoksa mahkeme mi?

Takdir sizlerin. Eğer dürüst siyaset istiyorsanız adres Saadet Partisidir. 'Kardeşlik kazansın' diyorsanız adres Saadet Partisidir.''

 

Kamalak, konuşmasının ardından partisinin başkan adaylarını tanıttı.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com