Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak Bolu'da

Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak Boluda
"Bizim hiç kimseye karşı kinimiz de yoktur, kirimiz de yoktur. Geçmişe toplu olarak baktığımızda hasetimiz de yoktur,

BOLU (AA) - Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, "Bizim hiç kimseye karşı kinimiz de yoktur, kirimiz de yoktur. Geçmişe toplu olarak baktığımızda hasedimiz de yoktur, kasetimiz de yoktur" dedi.

Partisinin belediye başkan adaylarının tanıtım toplantısı için Bolu'ya gelen ve bir otelde basın toplantısı düzenleyen Kamalak, Türkiye'nin iyi yönetilmediğini, insanların gerilim içerisinde değil, huzur içerisinde yaşadığı bir Türkiye'yi tesis etmek için tüm teşkilatın adım adım Anadolu'yu dolaştığını söyledi.

Kamalak, Türkiye'nin sürekli bir şekilde gerilim ortamına doğru itildiğini ifade ederek,"Bu da yetmiyormuş gibi bir takım yolsuzluklar var. Bizim hiç kimseye karşı kinimiz de yoktur, kirimiz de yoktur. Geçmişe toplu olarak baktığımızda hasedimiz de yoktur, kasetimiz de yoktur. Tertemiz bir maziye sahibiz" diye konuştu.

- 28 Şubat süreci

28 Şubat'ta milli görüşün önünün kesildiğini ve soygun düzeni başlatıldığını savunan Mustafa Kamalak, "Rüşvet alan da verenden memnundur kuralı zihinlere adeta nakledildi. Türkiye, bu durumu hak etmiyor. Bu da yetmiyormuş gibi bu kervana bir de bakanlarımız katıldı. Bakanlar, aile fertleriyle, yandaşlarıyla, iş adamlarıyla, şununla ve bununla. Bizim böyle konuşmamızdan bazı kardeşlerimiz özellikle de iktidar mensupları alınıyor. Biz diyoruz ki, bu millet Allah aşkına bataklığa batmaya mecbur mu? Hırsızlara, yolsuzlara arka çıkmak zorunda mı? Efendim 'uluslararası kumpas ve milli iradeye karşı darbe girişimi' varmış. 'Yeni bir istiklal mücadelesi başlatmak gerekiyormuş.' Bir kapışma varmış milli iradeye karşı. Dolayısıyla bir bağımsızlık mücadelesini gerçekleştirmek icap ediyormuş. Ben soruyorum nerede ve kime karşı savaşacağız biz?" şeklinde konuştu.

- Gezi parkı odaklı gelişmeler 

Gezi olayları nedeniyle 8 kişinin hayatını kaybettiğini, ayrıca 17 Aralık operasyonu nedeniyle 6 binden fazla polis, emniyet amiri ve müdürünün yerinin değiştirildiğini savunan Kamalak, sözlerini şöyle sürdürdü

"Gezi olayı nedeniyle kahraman ilan edilen polislerimiz yazık ki 17 Aralık'tan sonra vatan haini ilan edildi. Ne yapmışlar? Hırsızı yakalamışlar. Vicdan, akıl, sahibi herkese soruyorum, hırsızı yakalan polis ne zamandan beri suçlu sayılmış, vatan hainliği ile suçlanmıştır. Gerçekten ortada bir rüşvet ve yolsuzluk olayı yoksa sayın bakanlarımızın değerli evlatlarının yatak odalarına o çelik kasalar, para sayma makine kim tarafından kondu? İddia edildiği gibi uluslararası kumpasçılar tarafından mı konuldu? Kasalar yok diyebilir musunuz. Sayın bakanlarımızın çocuklarının kapıları kırılmıştır., camları kırılmıştır. Kırılan kapıdan ya da camdan birileri girmiştir. Dolapları ve para sayma makinelerini, dolarları dışarıdan birileri koymuştur diyebiliyor musunuz. Hayır, temiz toplu, temiz yönetim ve temiz siyaset istiyorsan buyurun beraber yürüyelim."

Kamalak, TBMM'de milletvekilleri arasında çıkan kavgalarla ilgili sorulan soruya, "Yüce Meclis kavga yeri değil, hakkı, adaleti sağlayacak kanunları en mükemmel şekilde çıkarma yeridir" şeklinde yanıt verdi. 

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com