Saadet Partisi İstanbul mitingi

Saadet Partisi İstanbul mitingi
Saadet Partisi Genel Başkanı Kamalak:

İSTANBUL (AA) - Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, "Her seçim önemlidir ama bu seçimin tarihi bir önemi var. Bu seçimde, Milli Görüş kadroları, belediyelerde yeniden yönetimi devralarak hizmete başlayacak" dedi. 

Gaziosmanpaşa Meydanı'nda düzenlenen mitinginde vatandaşlara hitap eden Kamalak, iyinin, güzelin, faydalının hakim olması için çalıştıklarını söyledi. 

Kamalak, ülkedeki 76 milyonun kardeş olduğunu belirterek, "dünyanın başkenti ve 600 yıl dünyaya adalet dağıtan ecdadın memleketi" İstanbul'da olmaktan gurur duyduğunu anlattı. 

İstanbul'u fetheden Fatih Sultan Mehmet'in nesli olduklarını aktaran Kamalak, şöyle konuştu: 

"Bugün Sultan Fatih'in, surlar önündeki askerkeri gibiyiz. Yeni fetihlerin heyecanı içindeyiz. Bu duygu, coşku ve heyecandan aldığım cesaretle söylüyorum. Ayasofya bizim namusumuzdur. Boynu bükük Ayasofya kurtulacaktır. Ayasofya'nın açılmasını isteyen Fatihlerin, Yavuzların torunları. Ayasofya'nın açılması için Saadet Partisi'ne bir oy da sen ver. Ayasofya'nın zincirlerinin kırılması için vereceğin bir oy var, unutma. Ayasofya'nın zincirlerini kıracak, esaretten kurtaracak tek parti Saadet Partisi'dir. Fatihlerin, Yavuzların torunları o zincilerin kırılmasını istiyorsa, bir oyla bize destek vermelidir. Sultan Fatih 'Ya ben İstanbul'u alacağım, ya İstanbul beni' demişti. Fatih'in emaneti Ayasofya'nın açılmasına engel olamayacaklar." 

30 Mart'taki seçimlerin önemli olduğunu vurgulayan Kamalak, "Her seçim önemlidir ama bu seçimin tarihi bir önemi var. Bu seçimde, Milli Görüş kadroları, belediyelerde yeniden yönetimi devralarak hizmete başlayacak" dedi. Kamalak, 30 Mart'ta çekecekleri besmelenin sadece İstanbul'da değil, tüm dünyadan duyulacağını söyledi. 

 

- "Türkiye'nin yolunu ve yönünü belirleyeceğiz" 

 

İstanbul'un fethiyle dünyada adil bir başlangıç meydana geldiğini aktaran Kamalak, 31 Mart sabahının da Türkiye ve dünya için yeni bir başlangıç olacağını dile getirdi. 

Mustafa Kamalak, 30 Mart'ta sadece Anadolu'yu değil, tüm İslam alemini heyecanlandıracaklarını belirterek, "Bu seçimlerde sadece belediye başkanlarını seçmeyeceğiz. Türkiye'nin yolunu ve yönünü de belirleyeceğiz" ifadelerini kullandı. 

Mitinge katılanlara "Türkiye'nin İslam ülkelerine öncü mü olmasını istersiniz? Yoksa haçlı birliği kapısında bir uşak gibi durmasını mı istersiniz?" diye soran Kamalak, şöyle devam etti: 

"Türkiye yeni bir dünyayı kurmalı mı, yoksa küresel emperyalizme uşaklık mı etmelidir? Eğer İslam birliği diyorsanız, bir oy da siz veriniz. Elinizi vicdanınıza koyarak, kendi kendinize sorun. İslam birliğini mi kuralım? Haçlı birliğine mi girelim? Bu soruya Sultan Selim, Sultan Fatih ne cevap verirdi? Bir düşünün. Türkiye ahlaken ve vicdanen bitmiştir. İç politika ve dış politika tıkanmıştır. Kısır kavgaların esiri olmuştur ülkemiz. Yolsuzluk, rüşvet, kasetler, paralel yapı var. Bakan çocukları rüşvet iddiaları ile tutuklanıyor. Bakanlar istifa ediyor. Biz yeni bir dünya kurma peşindeyken, onlar avanta peşindeler. Yolsuzluğu önlemek, Türkiye'nin gidişatını düzeltmek istiyorsanız, işin gereğini yapın, bunu da sizin oylarınız belirleyecek." 

Türkiye'de gündemin yolsuzluk iddialarından geçilmediğini savunan Kamalak, "Size bir belge sunuyorum. 20 Aralık 2013'te İçişleri Bakanlığı tarafından TBMM'ye sunulan belge. 2009 yılından bu yana tam bin 952 belediye başkanı hakkında ihaleye fesat karıştırma, zimmet, rüşvet, yolsuzluk, adam kayırma iddiasıyla soruşturma açılmış. Bu belediyelerden 678'i AKP'li, 511'i CHP'li, 263'ü MHP'li" diye konuştu. 

Siyasi partilerin meydanlarda birbirlerine sataştığını, kuru gürültüyle olayları örtmeye çalıştıklarını ileri süren Kamalak, kuru gürültüye pabuç bırakmayacaklarını dile getirdi.

Kamalak, şunları kaydetti: 

"Devleti yönetenleri uyarıyorum buradan. Toprak kayıyor ayağınızın altından. Dün, 15-16 yaşında Çanakkale'de cepheye koşan gençlerimiz, şimdi meydanlarda bir hiç uğruna ölüme koşmaktadır. Bu kavga, kirli bir kavgadır. Kazananı olmaz, kaybedeni çok olur. Türkiye kaybediyor, vatan kaybediyor, millet kaybediyor. Esnaf ve işçi kan ağlıyor. Vatandaşlarımız kutuplaşıyor. Sorumluluk makamı olan iktidar ise gerginliği arttırıyor. Gemi su alıyor. Gemiyi güvenli limana çıkarması gereken kaptan ise gemide bir delik daha açıyor. Başbakan'a sesleniyorum. İktidar ağlama yeri değildir. Siz çözüm makamındasınız. Aylardır paralel yapıdan bahsediyorsunuz. 12 yıldır iktidardasınız. Demek ki senin zamanında kuruldu bu paralel yapı. Sorumlusu sensin, kimi kime şikayet ediyorsun?" 

Türkiye'de, İttihat ve Terakki döneminde yaşananların yeniden meydana geldiğini ileri süren Kamalak, "İttihat ve Terakki döneminde koca imparatorluk, kişisel ihtiraslar nedeniyle uçuruma sürüklenmişti. Aynısı şimdi yapılıyor. Tarihi araştırın, aradaki benzerliği göreceksiniz" dedi. 

 

- Selman Esmerer

 

Saadet Partisi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Selman Esmerer ise ülkeye en büyük hizmeti Milli Görüş'ün yaptığını savundu. 

"Başbakan Erdoğan da 1994 yılında Milli Görüş gömleğini giydiği dönemde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olmuştu" diyen Esmerer, "2002 yılında AKP'yi kurduktan sonra Milli Görüş gömleğini çıkardı. Şan, şöhret ve para başını döndürdü. İşte sonuç ortada" diye konuştu. 

Esmerer, İstanbul'da yeşil alanların imara açıldığını, kentin ranta kurban edildiğini, gökdelen, rezidans ve AVM'lerle tüm İstanbul'luların mağdur edildiğini iddia etti.

Saadet Partisi'nin mega projeleri bulunduğunu söyleyen Esmerer, belediye başkanlığını kazandığı takdirde katlı yollar, metrolar, teleferikle taşımacılık gibi projeler yapacaklarını ve su faturalarında yüzde 50 indirime gideceklerini bildirdi.

Türkiye'de siyasetin her geçen gün kirlendiğini savunan Esmerer, "Bu ülke kimleri gördü. Ezanı Türkçe okutanları sandığa gömdü, bu ülke. Sizi de sandığa gömecek. İslami hassasiyeti olan medyaya, köşe yazarlarına sesleniyorum. Ayetlerle alay ediliyor, niye sesiniz çıkmıyor? AKP, sen dindar partiysen, bu kişiyi derhal ihraç etmelisin. Egemen Bağış bu milletten, ümmetten özür dilemelidir" şeklinde konuştu. 

 

- Mitingden notlar 

 

​Mitingde, Saadet Partisi'nin İstanbul'daki ilçe belediye başkan adayları, platforma çağrılarak tek tek tanıtıldı. 

Güvenlik güçlerinin geniş önlem aldığı miting alanına girenler, oluşturulan güvenlik noktalarından meydana girdi. Miting alanına Necmettin Erbakan'ın büyük boy fotoğrafı asılırken, katılımcılar, Saadet Partisi flamaları ve çeşitli dövizler taşıdı. 

Kadın ve çocukların da ilgi gösterdiği mitingde, sık sık "Mücahit Erbakan" sloganları atıldı. 

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com