Saat 09.05’te Türkiye’de hayat durdu!

Saat 09.05’te Türkiye’de hayat durdu!
Mustafa Kemal Atatürk'ün aramızdan ayrışılının 74. yılında tüm Türkiye saat 09.05'te saygı duruşuna geçti.

Cumhuriyeti’n kurcusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 74. yılında saatler 09.05’i gösterdiği sırada E-5 Karayolu’nda seyir halindeki araçlar ve yürüyen yayalar durarak, saygı duruşunda bulundu.

Atatürk’ün ölümünün 74. yıl dönümünde saat 09:05’te sirenler çalmaya başladı. E-5 Karayolu Topkapı mevkiinde seyir halindeki araçların çoğu durdu.
 
Yol üstünde otomobillerinden inen sürücüler saygı duruşunda bulundu. Bu sırada üzerindeki Cevizlibağ Metrobüs durağında ve üst geçidinde yürüyen vatandaşların tamamına yakını da aynı şekilde oldukları yerde durup ulu önderi andı. Saygı duruşunun ardından trafik ve yaşam normale döndü.
 
İŞİ BIRAKIP ATA’YI ANDILAR
 
Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 74. yılında Bursa'da da törenlerle anıldı. Saat 09:05'te sirenlerin çalmasıyla birlikte Bolu'da belediye işçisi kadınlar da işlerini bırakıp saygı duruşunda bulundu.
 
BOĞAZİÇİ KÖPRÜSÜ’NDE SAYGI DURUŞU
 
Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 74’üncü yılında anıldı. Boğaziçi Köprüsü’nde de vatandaşlar, Atatürk’ün yaşama veda ettiği 9’u 5 geçe araçlarından inerek 1 dakikalık saygı duruşunda bulundu. Türkiye Chopper grubu ise saygı duruşunun yanı sıra Türk Bayrağı açtı.
 
VATAN CADDESİ’NDE HAYAT DURDU
 
Mustafa Kemal Atatürk’ün hayata veda ettiği 10 Kasım’da saatler 09.05’i gösterdiği anlarda Türkiye’nin hemen her yerinde olduğu gibi Vatan Caddesi’nde de hayat durdu.
 
 
Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, vefatının 74. yılında anılıyor. Sirenlerin çalmasıyla birlikte, Vatan Caddesi’nde araçlarıyla seyreden sürücüler Ata’ya saygı için araçlarını durdurdu. Klaksonlara basarak sirenlere eşlik eden sürücülerden bazıları araçlarından inerek 1 dakikalık saygı duruşunda bulundu.
 
EMNİYETTE BAYRAKLAR YARIYA İNDİ
 
Vatan Caddesi’ndeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nde de Atatürk’ün 74’üncü ölüm yıldönümü nedeniyle, bayraklar yarıya indirildi. Nöbetçi polis memurları ve emniyet müdürlüğü önünde yürüyen yayalarda 1 dakika saygı duruşunda bulundu. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com