Saat Kazandım Ve Aradım Sonra...!

Saat Kazandım Ve Aradım Sonra...!
Herşey cep telefonuma gelen mesajla başladı. Acaba bu işin sonu nedir diye düşünüp aradım ve bakın dolandırıcılık şebekesi neler yaptı...

Cep telefonuma böyle bir mesaj geldi: "Değerli müşterimiz, yılbaşına özel 2 adet saat kazandınız. Hemen 0532 111 92 92'yi arayın. Elektrik tasarruf cihanızı almayı unutmayın. 0532 111 92 92"

 Mesaj böyleydi, gönderen kısmına da "0534 466 43 95" yazıyordu.

 Yılbaşına özel 2 kol saatime ve elektrik tasarruf cihazıma kavuşmak için hemen telefona sarıldım. Dedikleri numarayı aradım. Karşıma, cızırtılara karışan metalik bir ses, 3'e basmamı istedi. Hemen bastım. Saatlerimi ve elektrik tasarruf cihazımı almak için artık denilen her şeyi yapmaya hazır bir cengavere dönüşmüştüm. 3'e bastıktan bir süre sonra karşıma Türkçesi oldukça düzgün bir kadın çıktı. Pek kibardı. İsmimi söyledim. Sonra günlük hayatta kullandığım kredi kartlarımı sordu. Cevapladım. Lafı bu arada uzattıkça uzattı. Kartımı elime almamı ve ilk dört rakamını kapatıp son 12 rakamı söylememi istedi. Dolandırıcılığı anlamıştım. Masamda duran alışveriş faturasından rastgele 12 rakamı, 4'er 4'er bölerek sanki kart numarası verir gibi verdim. Artık ellerinde son 12 rakamı geçmiş kredi kart numaram vardı. Sonra, kartımın son kullanma tarihini sordu. Bir tarih salladım. Bu arada, laf arasında ilk dört rakamı teyit ettirmek için ağzımı araladı. Yine onayladım.

 Canalıcı soruların ardı arkası kesilmiyordu.

 Elimdeki kartımın bonus olup olmadığını sordu. "Değil" dedim. "Ama biz bonus sormuştuk" dedi. Bir kartımın numaralarını ellerine geçirmiş zafer edalarıyla ikinciye de göz koymuşlardı.

 Şimdi sıra ikinci ve aslında bonus olan diğer kartımın numaralarını vermeye gelmişti. Birinci diyaloglar aynen tekrarlandı. Rakamlar, son kullanma tarihleri ve diğer bilgiler verildi. En son, "Ama bankanız bir hata veriyor, kullandığınız kartınızın son dört rakamı şu şu olmasın?", "Hayır" dedim, "Elimdeki karttan okuyorum" dedim ve numaraları tekrarladım. Bu arada saatlerimi hangi renkte istediğimi sordu.  Ve ellerinde sadece iki renk tercihlerinin olduğunu hatırlattı. Renkleri aldım. "Sevgilim metalik sever" dedim, "Onun ki gri, benim siyah olsun" dedim. Bu arada elektrik tasarruf cihazını nasıl kullanacağımı da bilmediğimi söyledim. Bana bir güzel tarif verdi. Üstüne, kargoyla yollanacak hediyelerin teslimi için bir adres istedi. Adresi de verdim.

 Bu arada bankam, işlemlerime hala onay vermemişti ve bir yerde hata veriyordu...

 Karşımdaki kadın yani ismini Tuğçe Tunca olarak açıklayan sekreter beni finans servisindeki Bahri Bey'e yönlendirmişti. Bahri Bey, hemen benden numaraların tekrarını istedi. "Hata veriyor efendim" deyince, "Acaba dolandırıldım mı" diye sordum. Tepkisi görülmeye değerdi, "Ne biçim konuşuyorsunuz, burası Elektrik Tasarruf..."

 Siz siz olun, yukarıdaki numaralardan gelen mesajları ciddiye almayın olur mu?

 Ben ciddiye aldım, başıma bunlar geldi...

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com