Sabah-Atv Yolsuzluğu Fezlekesi'nde Ağır Suçlamalar

Sabah-Atv  Yolsuzluğu Fezlekesi'nde Ağır Suçlamalar
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun grup toplantısında açıkladığı 'Sabah-ATV Yolsuzluğu Fezlekesi'ndeki suçlamalarının ayrıntıları ortaya çıkmaya başladı.

Eski Ulaştırma Bakanı ve AKP'nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım için adı dosyada, "Haksız ekonomik çıkar sağlamak amacı ile kurulan örgütün dördüncü grubu olarak saptanan grubun lideri" ifadeleri kullanılıyor.

Yıldırım, "Haksız ekonomik çıkar sağlamak amacıyla kurulan örgütün lideri" olarak ifade ediliyor. Başında olduğu bakanlık bünyesindeki kurumların yapım ihalelerini bazı iş adamlarına verdiği karşılığında ise yüzde 10 kar komisyonu aldığı belirtiliyor.

2. dalga yolsuzluk soruşturmasında isimleri gözaltına alınacaklar listesinde geçen Suudi Arabistanlı işadamı Yasin El Kadı birinci grup lideri, Latif Topbaş ise ikinci grup lideri olarak tanımlanıyor.

Başbakan Tayyip Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan da "Örgüt yöneticisi" olarak geçiyor.

Fezlekenin Başbakan Tayyip Erdoğan'a İzmir-Urla Zeytineli Köyü'nde yapılması planlanan villa ile ilgili olarak "Rüşvet ve imar kirliliği-sit alanında yasak yapılaşma" iddiaları yer alıyor.(MCE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com