Sabah Gazetesi Melih Gökçek'e savaş açtı

Sabah Gazetesi Melih Gökçek'e savaş açtı
Hükümetin ele geçirdiği Sabah Gazetesi Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’e savaş açtı.

Gazetecilik anlayışını bir kenara bırakıp hükümetin sözcüsü ve yalakası olan Sabah Gazetesi, Melih Gökçek’i zora sokacak bir haber yaptı. Başbakan Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan ve TÜRGEV hakkındaki suçlamaları cevaplayan yandaş gazete Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Melih Gökçek hakkında şok ifadeler kullandı.

 

Sabah Gazetesi’nin haberinde; Başkent’in en değerli bölgelerinden biri olan Çukurambar’da Konya Yolu üzerine inşa edilen Atlantik Eğitim Kurumları’na ait 25 katlı öğrenci yurdunun tamamının, kamu olanaklarıyla yapıldğı ve trilyonluk araziyi Gülen’in yakın adamı Akın İpek’in Atlantik AŞ şirketine hibe eden Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin, inşaatı da kendi olanaklarıyla yaptığı öne sürüldü.

 

İşte Sabah’ın o haberi:

 

‘’Akın İpek’in şirketlerinden Atlantik AŞ’nin adını taşıyan Atlantik Eğitim Kurumları, Fethullah Gülen cemaatine bağlı. Dernek, Ankara’nın son dönemde yıldızı parlayan en değerli semti Çukurambar’da, 25 katlı öğrenci yurdunu tamamlamak üzere. Yurdun sadece arazisinin trilyonlarca lira ettiği düşünülüyor.

 

ALTINDAĞ’DA DA YAPILIYOR

 

Büyükşehir Belediyesi ayrıca, Altındağ’da da yine bir yurt inşaatı yapıyor. Yine arazisi Büyükşehir Belediyesi tarafından tahsis edilen yurdun da Fethullah Gülen cemaatine hibe edileceği belirtiliyor. Altındağ’daki yurt inşaatının yüklenici firması ise yine Gülen cemaatinin iş adamı örgütü TUSKON’a bağlı firmalardan İHK. Yurdun adı henüz belli değil.

 

İNŞAAT GİDERLERİ BÜYÜKŞEHİR’DEN

 

Kaba inşaatı tamamlanan, bugünlerde ince işçiliği bitirilmek üzere olan yurt inşaatının ana girişine asılan inşaat künyesinde, yapı sahibi olarak Ankara Büyükşehir Belediyesi, yüklenici firma ise Akın İpek’e ait “Atlantik AŞ” görünüyor. Kamuya ait araziyi Atlantik Eğitim Kurumları’na hibe eden Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin, inşaatın tüm giderlerini karşıladığı biliniyor.’’

SABAH BU HABERİ NİYE YAPTI?

Sabah Gazetesi’nin seçimlere bu kadar az kalmışken, Melih Gökçek’i oldukça zora sokacak böyle bir haberi manşetine taşıması, Ankara çevrelerinde ‘manidar’ bulundu.  Ankara’da bazı kaynaklar, Melih Gökçek’in başkanlık adaylığının partide rahatsızlık yarattığını ve her an bu kararın değişebileceğini iddia ediyor. (UGE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com