Sabah, Ilıcak ayrılığını veren Hürriyet'e yüklendi

Sabah, Ilıcak ayrılığını veren Hürriyet'e yüklendi
Ilıcak'ın işine son veren Sabah Gazetesi, ayrılık haberini ilk ağızdan duyuran Hürriyet'e internet sitesinden cevap verdi.
Hükümet-Cemaat kavgasında Cemaat'in yanında yerini alan Nazlı Ilıcak'ın işine "fikir ayrılığı" gerekçesiyle son veren Sabah Gazetesi yönetimi, haberi Nazlı Ilıcak'ın ağzından duyuran Hürriyet'e internet sitesinde yayınladıkları bir haberle karşılık verdi.
 
"Garip habercilik" başlığı ile gece yarısı siteye koydukları haberde, "Sabah Gazetesi'nin yayıncılık tasarruflarını komplolara bağlayan Hürriyet garip bir haberciliğe imza attı." diyerek Hürriyet'in bu güne kadar işine son verdiği gazetecileri anımsattı.
 
İşte Sabah'ın "Garip Habercilik" haberi: 
 
"Sabah Gazetesi'nin yayıncılık tasarrufunu konspiratif bir hava katarak gündemdeki soruşturmalara bağlamaya çalıştı.
Her biri günlerce tartışma konusu olan yollarını ayırdıkları köşe yazarlarına dair tek haber girmeyen Hürriyet, Sabah'a aynı tasarruf için özgürlük tanımıyor.
Geçmişte Bekir Coşkun, Emin Çölaşan, Erman Toroğlu, Cüneyt Ülsever, Özdemir İnce gibi birçok yazarın işine çeşitli gerekçelerle son vermelerine rağmen, her fırsatta Sabah'ın yayıncılık tasarrufları hakkında her haberi bir komplo teorisi havası ile yayınlamaya devam ediyor.
Hürriyet, Nazlı Ilıcak'ın çağdaş iş normlarında gerçekleşen Sabah ile ayrılık olayını da manipülatif bir fırsat olarak değerlendirdi.
Ilıcak ile bir yayıncılık tasarrufu olarak yolların ayrılması konusunda yaptığı komplo haberciliği yine basın ahlakından uzak bir haber olarak basın tarihindeki yerini aldı."

(DSE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com