Sabah yazarından Pavey'e çirkin hakaret

Sabah yazarından Pavey'e çirkin hakaret
Sevilay Yükselir, Şafak Pavey'e twitterdan saldırdı.

Habercilikte ne yazık ki skandallarıyla ve hakaretleriyle meşhur olan Sevilay Yükselir aynı tavrı bir kez daha gösterdi.

CHP'li vekil Şafak Pavey'in dün mecliste yaptığı konuşmadan hükümete yaranma konusu çıkaran Yükselir twitter'dan yazdığı mesajla acımasızca Pavey'in sağlıksorunu hakkında iftira attı.

Geçirdiği tren kazası sonrası sol kol ve bacağını kaybeden Pavey hakkkında “Bu ilk yalanı değil. İsviçre de 1 çocuğu kurtarmak için mi yoksa kocası terk ettiği için mi o trenin önüne atladı sormak lazım kendisine” diyen Yükselir çirkin ithamıyla sosyal medyada tepkilerin odağı oldu.

AKP'li kadın vekilin açık olmayı kirlenmek gibi görmesini eleştiren Pavey'e kızan Yükselir twitter'dan önce çirkin ithamını yazdı ve "Şafak Pavey'e Bİrleşmiş Milletler de görev yaparken herhalde en iyi öğrettikleri şey yalan ve provokatörlük.Yalanlarla yaşıyor maalesef.. Bu ilk yalanı değil. İsviçre de 1 çocuğu kurtarmak için mi yoksa kocası terk ettiği için mi o trenin önüne atladı sormak lazım kendisine" dedi.

ÖNCE YAZDI SONRA SİLDİ

Gelen tepkiler üzerine bir süre sonra tweetini silen Yükselir bu sefer de bir 'akil insan'ın kendisinden yazdığını silmesini istediğini söyledi. Bir anda sosyal medyada infial oluşturan bu sözler diğer gazetecilerin ve ünlü isimlerin de dikkatini çekti. Duyan herkesin kınadığı bu davranıştan sonra tweeti neden sildiğini güya anlatmaya çalışan Yükselir konuştukça batmaya devam etti.

Hakaret ettiği Pavey'den bir de özür bekleyen Yükselir şunları yazdı;

"Çok sevdiğim bir akil insan Pavey'in tren kazası ile ilgili twetin çok gaddarca olduğunu söylediği için silmem konusunda rica etti. Siliyorum.Pavey'le ilgili ilk yazdığım twetlere gelen saldırılara yenik düşüp tren kazasıyla ilgili yazdığım o twetten dolayı özür diliyorum Bakın yazdıklarımdan geri adım atıyorum demedim.Sadece bir twet vardı yazmamış olmayı yeğlerdim onu sildim.Gerisi duruyor ve aynı noktadayım. Yalnız aynı özrü Pavey den de bekliyorum.

Söylenmemiş bir söz üzerinden biz başı açık kadınlarla başı kapalıları karşı karşıya getirdiği için Benim attığım o twet gaddarca olabilir ama Pavey'in provokasyonu ondan aşağı kalmaz.Hatta daha da gaddar.Kışkırtıcılık en fena şey! Bakın bi daha yazıyorum.Son kez.O tweti doğru olmadığı için silmedim.Dostumun uyarısı üzerine sildim.Siz hakaret ettiniz diye değil!"


NEYDİ O KAZA

Şafak Pavey İsviçre Zürih’te, Cenevre Üniversitesi’nde sanat eğitimi aldığı dönemde tekerlekli sandalyedeki bir arkadaşını trene bindirmeye çalışırken geçirdiği kaza sonucu başka bir trenin kendisine çarpmasıyla sol kol ve bacağını kaybetmişti. Pavey’in bu durumu, Zürih Üniversite Hastanesi’nde tez konusu olmuş ve bu çalışma kitap olarak yayımlanmıştı. (MRE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Fox TV’ye çirkin saldırı14 Ocak 2015 Çarşamba 12:55
 • Yandaş medya açık açık hedef gösterdi14 Ocak 2015 Çarşamba 12:45
 • Havuz yazarı konferanstan kovuldu13 Ocak 2015 Salı 13:24
 • Economist: Türk medyası için zor zamanlar09 Ocak 2015 Cuma 11:04
 • “AKP basını bitirdi“09 Ocak 2015 Cuma 10:26
 • "Bu ayıp, bu kan asla temizlenemeyecek"08 Ocak 2015 Perşembe 16:50
 • Atilla Taş'tan olay yaratan 'Yüce Divan' tweeti!06 Ocak 2015 Salı 11:11
 • Hülya Avşar'dan Sözcü'ye dava!25 Aralık 2014 Perşembe 10:49
 • Milliyet'te deprem, hangi isimlerin görevine son verildi?17 Aralık 2014 Çarşamba 11:27
 • Abdülkadir Selvi'nin kafası karıştı15 Aralık 2014 Pazartesi 10:54
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com