Sabah'ın Başına Geçmek İçin Kulis Yapan Gazeteci

Sabah'ın Başına Geçmek İçin Kulis Yapan Gazeteci
Sabah gazetesinde Erdal Şafak'ı koltuğundan indirip yerine geçmek isiteyen yayın yönetmeni kim?

Erdal Şafak'ın yayın yönetmenliğinden alınacağı bizim medya çevrelerinde bir tür şehir efsanesi haline geldi. Gerçi bu söylenti Erdal Şafak göreve geldiğinin ertesi gün çıktı ve sürdürülüyor ama bu kez onu yerinden etmek için etrafta hayli uğraşan bir kişi de var. Üstelik o da halen bir yayın yönetmeni.

Bu kişi, ki ismi şimdilik bende kalacak çünkü şimdiki patronlarıyla başı derde girsin istemiyorum, görevi nedeniyle kurmuş olduğu bütün iktidar bağlantılarında konu ne olursa olsun ne yapıp edip konuyu mutlaka Sabah gazetesine getiriyormuş ve gazetenin iyi yönetilmediğinden dolayı Türkiye'deki değişimi iyi anlatamadığını ve büyük bir potansiyeli heba ettiğini anlatıyormuş. Ayrıca açık biçimde kendisinin iyi haberci olduğunu, şimdiki gazetesinde bile tüm mali imkânsızlıklara karşın arkadaşlarıyla iyi habercilik yaptıklarını ve Ankara'nın nabzını en iyi tutanın kendisi olduğunu söylüyormuş.

İşin özeti bu arkadaş Sabah gazetesinin yayın yönetmenliğini deliler gibi hissediyormuş. Göreve geldiği günden beri kendisine verilen hiçbir sözün tutulmadığını, gazeteye hiçbir imkân tanınmadığını ve patronunun bu işle ilgisinin hiç olmadığını anlatıyormuş ve bir de imkânı iyi bir gazeteyi yönettiği takdirde o gazeteyi uçuracağını ve bir numaralı gazete yapacağını iddia ediyormuş.

Bu hırslı arkadaşa kendi reklamını yapmak faaliyetinde başarılar diliyorum ama ona bir şey hatırlatmak istiyorum, o meslek hayatında ne puştlar ne puştlar gördü, çoğuyla da baş etti, şimdiki yeni yetme puştlar ona fazla zarar veremezler. Hırslı genç yönetmen Erdal Şafak'ı hiç de hafife almasın, o nazik bir insandır ama bu tür işlere de kaşarlıdır, önümüzdeki aylarda kimin başına neyin geleceği hiç belli olmaz. Bakarsınız bu hırslı arkadaş daha büyük görevlere geleceğini sanırken şimdiki işinden de oluvermiş. Hayat bu, belli mi olur ne olacağı, temkini elinden bırakmasa iyi olur. Bu da benden bir abi tavsiyesi.
 

Serdar Turgut - HABERTÜRK

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com