"Sabahtan akşama şike yapıyorum"

"Sabahtan akşama şike yapıyorum"
Fenerbahçe Asbaşkanı İlhan Ekşioğlu, kendini ilginç sözlerle savundu.

Şike davasında Aziz Yıldırım'ın ardından savunma sırası İlhan Ekşioğlu'na geçti. Fenerbahçe Asbaşkanı, Çağlayan Adliyesi'nde kendisini ilginç sözlerle savundu...

Hayatı boyunca hiçbir suça karışmadığını savunan Ekşioğlu, ilk kez adli makamların karşısına çıktığını kaydetti.

Ekşioğlu, iddianamenin hatalarla dolu olduğunu anlatarak, iddianamede bulunan delillerin de savcı tarafından yanlış yorumlandığını söyledi.

"ANLIK MUTLULUKLAR YÜZ BİNLERCE DOLARA MAL OLABİLİR"

İddianamede şahsına yönelik yer alan hatalı bilgilere açıklık getirmek istediğini belirten Ekşioğlu, şöyle devam etti:

''Fenerbahçe'ye 2001 yılında yönetici oldum. Fenerbahçe'de yönetici olmak çok büyük özveri gerektirir. Bunu ancak yaşayan bilir. Bazen anlık mutluluklar yüz binlerce dolara mal olabilir. Babamdan bana çok miras kalmıştır. Ancak en önemlisi devlet üstün hizmet madalyasıdır. Ben de bunu çocuklarıma miras bırakacağım. Böyle bir aileden gelen biri olarak örgüt üyeliği ile suçlanmak beni derinden yaralamıştır. Yanlış yorumlanan telefon görüşmelerinden dolayı suçlanıyorum.''

Hakkındaki suçlamalar arasında tutuklu sanıklardan Abdullah Başak'a bir otomobil aldığı iddialarının yer aldığını belirten Ekşioğlu, söz konusu aracın Başak'ın ablasına alındığını kaydetti.

Ekşioğlu, söz konusu aracın değerinin 31 bin avro olduğunu anlatarak, ''Bu paraya Mercedes de alınır. Malumunuz Abdullah Başak ile Mini Cooper yan yana dahi getirilemez. Abdullah Başak kiloludur'' dedi.

Bu sözler üzerine araya giren Mahkeme Heyeti Başkanı Mehmet Ekinci'nin ''Belki hayali vardır'' demesi, gülüşmelere neden oldu. Başkan Ekinci ayrıca, ''Başak'ın bu arabaya bindiğine dair fiziki takip var'' dedi.

Ekşioğlu da bunun üzerine fiziki takipleri bildiğini belirterek, Başak'ın arabayı aldığını göstermek için bindiğini kaydetti.

Günde yüzlerce kişiyle konuştuğunu belirteren Ekşioğlu, "İşim gereği günde yüzlerce kişiyle konuşurum, iddianameye göre ben gece gündüz şike yapmaya uğraşırken, diğer tüm amatör branşlar şampiyon olmuş. Ortağı olduğum şirket ödül alırken; ben tüm günlerimi şike için ayırmışım! - Benim işim gücüm yok. Sabahtan akşama kadar etrafıma aldıklarımla şike yapıyorum" dedi.

"İNANDIĞIM UĞURLAR ŞİKE ŞİFRESİ OLARAK DEĞERLENDİRİLMİŞ"

İddianamede, tutuklu sanıklardan Olgun Peker ile 5 kez görüştüklerinin yazıldığını ifade eden Ekşioğlu, bu görüşmelerde savcılığın suç unsuruna rastlamadığını söyledi.

Ekşioğlu, herkesin bir uğuru olduğunu dile getirerek, ''İnandığım uğurlar şike şifresi olarak değerlendirilmiştir. Örnek olarak deplasmandaki maçlara gidemiyorum. Geçen yıl sadece 2 maça gittim. Sivas maçına gittim. Bu uğur konusunda kimileri aynı kıyafetleri giyer, kimi kurban keser. Benim de çeşitli uğurlarım var. Başkanımızın değindiği çanta içerisinde maçlarda çok değer verdiğim takım elbisem vardır'' şeklinde konuştu.

Varlıklı bir ailenin mensubu olarak çeşitli şirket ortaklığının bulunduğunu ifade eden Ekşioğlu, ''Bu konumum Fenerbahçe'de yönetici olmadan önce de vardı. Sosyal konumumu tereddüt etmeden Fenerbahçe için kullanmış biriyim'' dedi.

İlhan Ekşioğlu, bugüne kadar yaptığı harcamalar dikkate alındığında bu paraların şike için kullanılmadığının ortaya çıkacağını dile getirerek, iddianamede kendisine yapıldığı iddia edilen ödemelerin inşaat bakım ve onarımı gibi giderler olduğunu söyledi.

Ali Kıratlı ile aralarında yaşanan bütün para akışının şike için yapıldığı şeklinde yorumlandığını anlatan Ekşioğlu, söz konusu para akışının Kıbrıs'ta yürütülen kişisel ticari faaliyetleri içerisindeki para akışı olduğunu kaydetti. (EMK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com