Sabah'tan bir Cemaat bombası daha

Sabah'tan bir Cemaat bombası daha
AKP'nin medyadaki neferi Sabah Gazetesi, Cemaat'e karşı başlattığı savaşta yeni bombalarla atak yapıyor. Gazetenin yazarı Sevilay Özdemir bugünkü köşesinde çarpıcı bir iddiada bulundu.

Cemaat'in Emniyet'teki örgütlenmesinden sorumlu olan Kemalettin Özdemir MİT'e mi çalışıyor?

Sabah gazetesi yazarı Sevilay Yükselir, devletteki paralel yapılanma üzerine ilginç bir yazı kaleme aldı. Yazar bugünkü köşesinde Gülen cemaatinin uzun bir süre önce dışladığı Kemalettin Özdemir ve hükümet-cemaat çatışması hakkında şaşırtıcı bilgiler aktardı.
 
Bu kişinin Gülen Cemaati'nin devletteki örgütlenmesinin önünü açan ve bunu epey zaman da yürüten eski imamı olduğunu yazan Yükselir, cemaatçilerin iddiasına dayandırdığı bilgilere göre bu isim, MİT müsteşarı Hakan Fidan'a şimdilerde cemaatin örgüt yapısının çözülmesi ve çökertilmesi konusunda MİT Müsteşarı Hakan Fidan'a danışmanlık yapıyor.
 
Çarpıcı iddia hakkında "Fidan bu örgütlenmenin derinliklerini çözmek için Özdemir'i kendisine mihmandar yapmışsa emin olun çok doğru yapmış. Çünkü Özdemir, Cemaat'in örgütlenme yapısını en iyi bilen isimlerin başında geliyor" ifadelerini kullananan Yükselir, yazısına şöyle devam etti:
 
 
"İşte MİT'in ne kadar doğru bir hamle yaptığını anlatmak için verdim Sudanlı Samir örneğini. Sadece MİT değil, dünyanın her yerinde gizli servisler bu filmdekine benzer yöntemleri kullanıyor. Bir örgütü, bir derin yapıyı anlamak, çözmek ve çökertmek için ya örgütten birini alıyor yanına ya da örgüte birini sokuyor ve kendisine istihbarat kaynağı yaratıyor.
Sözün özü... Kemalettin Özdemir MİT Müsteşarlığı'nda Cemaatçilerin iddia ettiği gibi müşavir olarak kadrolu bir pozisyona getirilmemiştir. Bu tamamen saçma sapan bir iddia bence ama tecrübesinden ve bilgisinden faydalanılmıştır diye düşünüyorum.
 
2 BİN KİŞİLİK LİSTENİN HAZIRLANMASINDA ROLÜ VAR MI?
 
Ayrıca faydalanılan kişinin sadece o olmadığını da biliyorum. Hâlâ Gülen Cemaati bünyesinde olup ülke hayrına bildiklerini anlatmak isteyenlerle kontakta olunduğunu duyuyorum çünkü. Zira öyle olmasa Burhan Kuzu'nun sözünü ettiği o rapor nasıl hazırlanacaktı? Biliyorsunuz hoca, Başbakan'a sunulan bir istihbarat raporunda devlet içindeki paralel yapının planlarının, tüm şifrelerinin detaylarıyla yer aldığını ve 42 ilde yapılacak "Cadı Avı"nın da bu yolla engellediğini söyledi. Yargıda, emniyette, akademik platformda, iş dünyası ve medyada konuşlu 2 bin kişilik listenin Başbakan'ın önünde olduğunu aktardı.
 
2005'TE CEMAATTEN KOPMUŞ
 
Hocanın söylediği bu rapor gerçekse zaten tek başına Kemalettin Özdemir'in anlattıkları yetmez. Çünkü Özdemir'in Cemaat'ten kopuşu bayağı eskiye dayanıyor. Bildiğim kadarıyla ilişkisi 2005'te kesilmiş. O tarihten bu güne çok sular aktı köprünün altından. Kaldı ki onun yerine gelen yeni imam Kozanlı Ömer Özdemir'in kadrolarının birçoğunu tasfiye etti."

Sevilay Yükselir'in köşe yazısına buradan ulaşabilirsiniz.

(DSE)

(DSE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com