Sabırsız Rizelinin yaratıcı çözümü!

Sabırsız Rizelinin yaratıcı çözümü!
Rize'nin İkizdere İlçesi'nde yeni bir ev inşa etmek isteyen 70 yaşındaki Mustafa Çilo, evi yapacağı yamaçtaki arsanın üzerinden geçen telefon kablolarının kaldırılması için yaptığı başvuruya cevap alamayınca ilginç bir çözüme imza attı.

Çilo iki katlı evi, binanın alt kat penceresinden eve giren kabloları, salonu, odaları ve beton katları geçip çatıdan dışarı çıkacak şekilde inşa ettirerek, benzerlerini sadece Rize yöresinde gördüğümüz ilginç çözümlere bir yenisini daha ekledi.

HABERİN VİDEOSU İÇİN TIKLAYIN!

İKİ KATLI EV İNŞA ETTİRDİ, KABLOLARI İÇİNDE BIRAKTI

Fıkralara konu edilebilecek olay Gündoğdu Mahallesi'nde yaşandı. 69 yaşındaki eşi Sabire ile birlikte yaşayan Mustafa Çilo'nun evi geçen yıl Ağustos ayında çıkan yangında hasar gördü. Çilo bunun üzerine, hasar gören evinin alt tarafındaki arsasında iki katlı yeni bir ev yapmaya karar verdi. Ancak evi yapacağı arsanın üzerinden Ilıca Köyü'ne giden telefon şebeke hattı geçtiği için, Türk Telekom'a dilekçe ile başvurarak hattın kaldırılmasını ya da yerinin değiştirilmesini istedi. Bu arada inşaatına başlayan ve ilk katı çıkan Çilo, telefon şebeke hattı kaldırılmadığı için yetkililerle tekrar görüştü. Ancak bir sonuç alamayan Mustafa Çilo, geçen yıl Kasım ayında, evin ikinci katını telefon şebeke hattını da içine alacak şekilde inşa ettirdi. Ancak, evin birinci katının penceresinden girip, salonu ve odaları geçerek üst kat betonundan dışarı çıkan kablolar nedeniyle sıva da yaptıramayan Cilo çifti, kışı eski evlerinde geçirmek zorunda kaldı.

NASIL OLSA GELİR KABLOLARI ALIRLAR DİYE EVİ YAPTIM

Baharın gelmesiyle birlikte ev inşaatını tamamlayarak yeni evine geçmek isteyen Mustafa Cilo, 'Bugün geleceğiz, yarın geleceğiz dediler ama ne gelen var ne giden. Ben de nasıl olsa gelir kabloları alırlar diye evi yaptım. Bekliyoruz ama gelen giden yok. Kabloları kaldırırlarsa biran önce inşaatı bitirip yeni evimize geçmek istiyoruzö derken Sabire Çilo ise, ?Evimiz yanınca yeni bir ev yapalım dedik. Kendi arsamızda inşaata başladık. Arsanın üstünden kablolar geçiyordu. Kaldırın diye başvurduk ama kimse gelmedi. Gelmeyince betonu attık. Şimdi sıvasını yapacağız ama yine gelen yok. Ayağımı kablolardan aşıramıyorum. Evin içerisinde harekete edilemiyor' diye dert yandı.

DİLEKÇELERİ YENİ ULAŞTI, KABLO HATTINI KALDIRIYORUZ

Türk Telekom Rize İl Müdürü Rüstem Koçal ise olayı yeni öğrendiklerini ve yaptıkları incelemede dilekçenin kendilerine geçen hafta içerisinde ulaştığını tespit ettiklerini söyledi. Koçal, 'Aile, daha önce bize dilekçe verdiğini söylüyor ancak bizde önceden verilmiş bir dilekçeleri yok. Bize gelen dilekçe geçen hafta tarihlidir. Biz de bu dilekçe üzerine işlem başlattık. Önümüzdeki hafta içerisinde ekiplerimiz bölgeye giderek telefon şebeke hattını kaldırmak için çalışma başlatacak' dedi. (NSK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com