Sabit Kanca gişede Recep İvedik'i geçer mi?

Sabit Kanca gişede Recep İvedik'i geçer mi?
Haftanın yedi yeni filmi içinde en çok gözümüze batan yine bir TV fenomeni olarak hayatımıza giren Sabit Kanca’nın sinema serüveni… Recep İvedik’in zeki rakibi gişede başarı kazanabilecek mi?
İstanbul Film Festivali’ne az kala filmlerle dolu bir vizyon haftasında daha birlikteyiz ama kötü haber; bu hafta gösterime giren yedi filmin hiçbiri sinemada izlemediğinizde oturup ağlayacağınız türden sıradışı işler değil. Dev Avcısı Jack görselliğiyle bilet sattıracağa benziyor ancak seyredenlerin sinemadan çıktıktan sonra aklında bir şey kalmayacak. Yerli yapımlar Sabit Kanca ve Mahmut ile Meryem’de öyle… Sabit Kanca için umutlar büyük ama bu filmden asla yeni bir Recep İvedik fenomeni çıkmasını beklemeyin. Her ne kadar İsmail Baki’ de Alper Mestçi’nin ünlü ettiği bir komedyen, Sabit Kanca karakteri de Receple benzer şekilde TV’de tutulmuşsa da bu haliyle kötünün daha kötü bir kopyası gibi geliyor bana… 
 
Mahmut ile Meryem ise Öyle Bir Geçer Zaman Ki’nin yıldızı Aras Bulut İylemli’nin popülaritesine fazla güveniyor. Ben bu genç ve yetenekli oyuncunun vaktinden önce bu kadar büyük bir projenin başrolüne getirildiğini düşünüyorum. TV’de sevilenlerin sinemada her zaman hükmü olmuyor, bunu defalarca kez gördük. 
 
Diğer filmlerden yana da çok bir beklentiniz olmasın açıkçası ama gizemli, bulmacalı konulara düşkünlüğünüz varsa Hayat Avcısı ve bu kadar geç vizyona girmesi yüzünden hala bir yerlerden indirip seyretmediyseniz Yedi Psikopat sinemaya gitmek için en güçlü bahaneler. Geçtiğimiz haftalardan kaçırdığınız filmler varsa şansınızı onlardan yana da kullanabilirsiniz. Bu hafta da her zaman olduğu gibi, sinemayla kalın!
 
RECEP İVEDİK’İN KÜLTÜRLÜ OLANI: SABİT KANCA
 
Sabit Kanca köpeği ile yaşayan bekar ve yalnız bir adamdır ama zekası zehir gibidir. Mahallede, her şeyi bilmesiyle ünlenen ve iyilerin dostu Kanca, zekasını ulusal bir kanalda yayınlanan bilgi yarışmasında ölçmek ve büyük ödülü almak için yola koyulur. Etapta her soruyu bilir, yükseldikçe karşısındaki program sunucusuyla da atışmaktan geri kalmaz. Bu kadar kendisine güvenen, hazır cevap haline rağmen Kanca’nın da bir gönül yarısı, açılıp da sevdiğini söyleyemediği bir kadın vardır... (AAK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com