Sabotaj mı?

Sabotaj mı?
Kerkük-yumurtalık petrol boru hattındaki yangın kontrol altına alındı.

Şırnak'ın Silopi ilçesi yakınlarından geçen Botaş'a ait Kerkük-Yumartalık petrol boru hattında dün gece patlama sonrası başlayan yangın, bu sabah saatlerinde vanaların kapatılması ile kontrol altına alındı. Botaş ekiplerinin çalışmaları sürerken, yangın ile ilgili başlatılan soruşturma sürüyor.

Silopi'ye bağlı Doruk köyü yakınlarından geçen Botaş'a ait Kerkük-Yumurtalık petrol boru hattında dün gece meydana gelen patlama ve ardından başlayan yangının çıkardığı duman, Silopi ve Cizre ilçesinde gökyüzünü kapladı. İlk olarak Silopi ile Cizre Belediyesi'nden sevk edilen itfaiye ekipleri yangın bölgesine giderek müdahale etmeye çalıştı. Ancak, yangının büyük olması itfaiye ekipleri müdahalede zorlanınca, petrol boru hattının vanaları kapatılarak petrol akışı durduruldu.

Yangının sabotaj sonucu mu yoksa akaryakıt kaçakçılığı yapılmak isterken mi çıktığı konusunda açıklama yapılmazken, bazı tanıklar yangından önce patlama meydana geldiğini ve sonrasında yangının çıktığını söyledi.

Kerkük-Yumartalık boru hattında dün gece çıkan ve sabah saatlerine kadar süren yangın kontrol altına alınırken, başlatılan soruşturma sürüyor. Daha önce de değişik tarihlerde İdil-Midpat karayolunun yanından geçen Kerkük-Yumartalık boru hattı birkaç kez PKK'lılar tarafından patlatılmış ve yangın çıkmıştı. (SNK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com