Sabraso Beşiktaş'a şartını söyledi

Sabraso Beşiktaş'a şartını söyledi
Beşiktaş'ın 2010-2011 sezonu devre arası transfer döneminde kadrosuna kattığı Simao Sabraso'nın, teknik direktör Samet Aybaba'nın isteği doğrultusunda yeni sezon öncesi takımdan gönderilmesine karar verilmişti.
Siyah Beyazlı ekip ile bir yıl daha kontratı bulunan Portekizli oyuncu için Benfica başta olmak üzere bazı kulüplerin Beşiktaş'a teklifte bulunduğu iddia edilmiş ancak bugüne kadar somut bir gelişme olmamıştı. 18 Temmuz tarihinden itibaren Quaresma, Holosko ve Alves ile birlikte takımdan ayrı olarak antrenman yapan Simao'nun futbol komitesine sözleşmesini feshetmek için şartları olduğunu dile getirdiği öğrenildi.
 
Simao bugüne kadar Beşiktaş'tan 2010-2011 sezonunun ikinci yarısı için 2.2 milyon Euro, 2011-2012 sezonu için 2.5 milyon Euro ücret almıştı. Portekizli futbolcu mukavelesinin kalan son yılı için ise 2.5 milyon Euro yıllık ücret alacaktı. Simao'nun futbol komitesine sözleşmesini feshetme şartı olarak 2012-2013 sezonda için mukavelesinde bulunan 2.5 milyon Euro'luk ücretin yarısını yani 1 milyon 250 bin Euro'yu talep ettiği öğrenildi. Siyah Beyazlı yönetimin yeni sezon öncesi kendisine bu miktarı ödemesi halinde sözleşmesini fes edeceğini aksi taktirde bir yıl A takımda yer almadan sadece antrenmanlara çıkarak mukavelesinde belirtilen 2.5 milyon Euro'yu alacağını ve İstanbul'dan sezon sonu ayrılacağını belirtti.
 
Simao'nun bu isteğine henüz yanıt vermeyen yönetim kurulunun bu hafta içinde Portekizli oyuncu ve menajeri ile görüşüp son kararı vermesi bekleniyor. (NSK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com