Saçı Döküldükçe Yıldızlaşıyor!

Saçı Döküldükçe Yıldızlaşıyor!
Çoğu insan için sıkıntı yaratan saç dökülmesi, Guru adlı şempanzeyi adeta bir yıldıza dönüştürmüş durumda.

Hindistan'ın güneyindeki Mysore Hayvanat Bahçesi'nin sakini olan 20 yaşındaki şempanze Guru, taşıdığı hastalık nedeniyle vücudundaki kılların tamamını kaybetmiş durumda. Gelenleri taş yağmuruna tutmayı oldukça sevmesine karşın bu ilgi çekici görünümü nedeniyle ziyaretçi sayısı her geçen gün artıyor.

Hayvanat Bahçesi veterineri Suresh Kumar, Guru'nun sahip olduğu biseps ve triseps kaslarının özel ilgi gördüğünü belirtiyor ve ekliyor: "Etrafta çocuk sayısının fazla olduğu zamanlarda Guru'nun özellikle göğsünü yumruklaması ve el çırpması dikkat çekici."

Şempanze tüylerini, bir sirkten alınıp Chennai şehrindeki hayvanat bahçesine götürülmeden önce kaybetmiş. Chennai'de geçirdiği 10 yılın ardından 7 yıl önce şimdi yaşamakta olduğu Mysore Hayvanat Bahçesi'ne nakledilmiş. Yeni yuvasında bir çok ilaç ve tedavi uygulanmış olmasına karşın herhangi bir olumlu sonuç alınamamış.

Sahip olduğu hastalık nedeniyle hemcinsleri tarafından dışlanacağından korkan hayvanat bahçesi görevlileri yalnız kalmaması için Manila adında dişi bir şempanzeyi Guru ile tanıştırmışlar. Dişiden herhangi bir olumsuz tepki almamasına karşın Guru Manila ile olan ilişkisini "saf" bir arkadaşlığın ötesine götürmemiş. Veterinerlere göre, ebeveynlerinden çok küçük yaşta ayrılmış olan şempanzenin bu nedenle çiftleşmeyi bilmemesi mümkün.

Hastalığına çare bulmak amacıyla Guru'nun çok yakında bir insan deri hastalıkları uzmanıyla randevusu olacak.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com