Sadece marjinallar değil Türkiye konuşuyor

Sadece marjinallar değil Türkiye konuşuyor
Türkiye'nin her bir köşesi tek yürek oldu

Son günlerde en çok kullanılan haberleşme aracı şüphesiz ki internet ve twitter. Olaylar karşısında sansür uygulayan medyanın da etkisiyle insanlar gündemi sosyal ağlar üzerinden takip ediyor. Hatta takip etmekle kalmıyuor gündemi kendileri oluşturuyorlar.

Dün akşam Ankara'da eylemcilere yapılan müdahale, protestolarda hayatını kaybedenler ve tüm bunların sonucunda hükümete ve Başbakan'a karşı duyulan kızgınlık twitter'da da kendini gösterdi. Oluşturduklaru hashtag'lerle görüşlerini aynı başlık altında paylaşan insanlar en çok #direnankara, #cevapver ve #ethemsarısülük başlıkları altında birleşti.

Sosyal  medya uzmanı Serdar Kuzuloğlu kendi twitter hesabından paylaştığı görüntüyle aynı anda Türkiy^'nin neresinde hangi konuların konuşulduğunu gösteren bir grafik paylaştı. Başbakan'a süreçle ilgili sorular yönelten #cevapver başlığı ve dün gece yine polis müdahalesine maruz kalan göstericilere destek veren #direnankara en çok ve en yaygın konuşulan konular oldular.

Yaınlanan görüntü hem öne çıkan başlıkları gösteriyor hem de Türkiye'nin her noktasında dile getirilen tepkiyi ortaya koyuyor. Başbakan'ın iddia ettiği gibi Gezi Parkı olaylarına destek verenler yada Erdoğan'ın tavrını eleştirip polis şiddetine karşı olanlar sadece marjinal bir grup değil neredeyse ülkenin tamamında yaşayan insanlardan oluşuyor. (MRO)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com