Sadece söylentisi fiyatları uçurmaya yetti

Sadece söylentisi fiyatları uçurmaya yetti
İstanbul Umum Emlak Komisyoncuları Odası İkinci Başkanı Nizamettin Aşa, metrobüs söylentisinin Beylikdüzü’ndeki ev fiyatlarını son 2 yıl içinde en az 2’ye katladığını söyledi.
AA muhabirine bilgi veren Aşa, metrobüs seferlerinin Beylikdüzü’nde konut fiyatları üzerindeki etkisini değerlendirdi.
 
Bölgede konut fiyatlarının artık doyum noktasına geldiğini belirten Aşa, bundan sonra Beylikdüzü’ndeki fiyatlarda artış beklemediklerini vurguladı.
 
Aşa, "Beylikdüzü’nde çok fazla arazi kalmadı. Esenyurt’un kuzey tarafında ve Kayabaşı’nda muhtelif araziler var. Buradaki arazilerin fiyatları değişmekle beraber bin - bin 500 dolar civarında seyrediyor. Metrobüs söylentisi Beylikdüzü’ndeki ev fiyatlarını son 2 yıl içinde en az 2’ye katladı. Fiyatlar doyum noktasına ulaştı, merkezi yerlerle aynı seviyeye geldi” diye konuştu.
 
"Konut fiyatlanmasında bölgesi ve ulaşım arterleri çok önemli"
 
Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER)Başkanı Işık Gökkaya ise bir konutun fiyatlanmasında bölgesinin ve ulaşım arterlerinin çok önemli olduğunu dile getirdi.
 
Bireylerin kendilerini kısa sürede merkezi iş alanına götürebilecek arterleri seçtiklerini kaydeden Gökkaya, bu tarz bölgelerde markalı konut projelerinin geliştiğini hatırlattı.
 
Metrobüsün yaklaşmasının ve faaliyete geçmesinin ciddi anlamda bir artış getireceğini öne süren Gökkaya, şunları söyledi:
 
"Metrobüs çevre ilçeleri de hareketlendirir. Toplu ulaşımı geliştirirseniz, insanlar şehre biraz daha dışarıdan ama, daha kaliteli yaşam standartlarına sahip projeleri seçecektir. Çünkü merkeze yaklaştıkça fiyatlar artmakta, merkezden uzaklaştıkça fiyatlar daha fazla düşmektedir. Eğer ulaşım kısa sürede gerçekleşebiliyorsa, merkezin dışına talep artacaktır. (NSK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com