Sadri Şener'den şok AKP ve Erdoğan itirafı!

Sadri Şener'den şok AKP ve Erdoğan itirafı!
Trabzonspor eski başkanı Sadri Şener bomba itiraflarda bulundu!
Trabzonspor eski başkanı Sadri Şener 3 Temmuz şike süreci, Demirören'in TFF başkanı seçilmesi ve Erdoğanla ilişkilerine dair önemli açıklamalarda bulundu.

Şener  Yıldırım Demirören’in TFF Başkanı seçimlerinde desteklemeleri karşılığında 2010-2011 şampiyonluk kupasını talep ettiğini söyleyen ve bu konuda Demirören ile anlaştıklarını ifade eden Şener, “Başbakan izin verseydi kupayı biz alacaktık” dedi.

Şener yaptığı açıklamalarla siyaset futbol ilişkisini gözler önüne sererken AKP'nin Trabzonspor'a örtülü ödenekten 6 trilyon verdiği iddialarını da güçlendirdi. Şener Başbakan Erdoğan ile olan ilişkilerini ise şu cümlelerle açıklığa kavuşturdu:   “Trabzonspor Başkanı olduktan sonra, Başbakan ile konuşmalarınız ne çehrede olmuştur” sorusuna verdiği cevapta, “Daha çok yatırım ile ilgili konuştuk. Stat ile ilgili konuştuk. O yönde bize yardımları oldu. 20 trilyon para harcadım Avni Aker’e. Bunun 5-6’sını Başbakan verdi. Sağ olsun. Geri kalanını kulüp bütçesinden aldık. Diyorsun ki 170 trilyon borç var. Millet zannediyor ki, bunlar öpücükle olmuyor. Bunlar parayla oluyor, parayla”

Şener Başbakan'ın emriyle  Eren Albayrak ve Sercan Kaya’yı Rizespor’a sattığını itiraf etti.

Trabzonspor eski Başkanı Sadri Şener'in siyaset-spor ilişkilerini gözler önüne serdiği röportajdan çarpıcı satırbaşları:

-Başbakan size telefonda hiç tepki gösterdi mi?
 
-Yok, yani.Çok sert konuşuyorsun, ortamı germeyin, dedi. Ama yardımcı oldu bize. Doğruya, doğru. Sadece bu kupanın bize verilmesine çok tavır koymadı.

-Rize’ye Eren ile Sercan’ı neden sattınız?

-Başbakan rica etti. Biz de dedik, komşu il. İlişkilerimiz düzelir. Doğru da yaptım.
 
-Şimdi de Hacıosmanoğlu penceresinden bir iddia var. O da, “Başkan ben oldukça Sadri Şener buraya giremez” diyor.
 
-Nereye giremem?
 
-Stada…
 
-Bütün stada girerim, kimseyi de sokmam oraya. Ben Oflu değilim ha, Tonyalıyım. (BCE)


 


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com