Sadri Şener'e de ceza istendi!

Sadri Şener'e de ceza istendi!
Özel yetkili İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki ''Futbolda şike'' iddialarına ilişkin davanın duruşmasında esas hakkındaki mütalaasını açıklayan savcı Ufuk Ermertcan, Sadri Şener'in 4,5 aydan 1 yıl 1 ay 15 güne kadar hapsini istedi.
Ermertcan, davanın tutuksuz sanıklarından Sadri Şener'in 23 Mayıs 2011'deki Sivasspor-Fenerbahçe maçında, ''teşvik primi vermeye teşebbüs etmek'' suçundan 9 ay ile 2 yıl 3 ay ve ''belirli bir spor müsabakasının sonucunu etkilemek amacıyla bir başkasına kazanç veya sair menfaat temin etmek'' suçundan da 1 ile 3 yıl arasında olmak üzere, toplam 1 yıl 9 ay ile 5 yıl 3 ay arasında hapisle cezalandırılmasını istedi.
 
Savcı Ermertcan, Şener'in, 15 Mayıs 2011 tarihindeki Ankaragücü-Fenerbahçe maçında ''teşvik primi vermek'' suçlamasından ise delil yetersizliğinden beraatini talep etti.
 
Davanın tutuksuz sanıklarından Trabzonspor Kulübü Asbaşkanı Nevzat Şakar hakkındaki ''tehdit'' suçundan, davacının şikayetinden vazgeçmesi üzerine açılan davanın düşürülmesini isteyen Ermertcan, Şakar hakkında 11 Mayıs 2011'deki  Fenerbahçe-Ankaragücü maçında teşvik verildiğine ilişkin suçlamayla ilgili de, yeterli delil olmadığı gerekçesiyle beraat kararı verilmesini istedi. (EAK)


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com