Şafak Pavey'e ölüm tehditleri!

Şafak Pavey'e ölüm tehditleri!
CHP milletvekili Şafak Pavey ölüm tehditleri alıyor.
TBMM Genel Kurulu'na 4 AKP'li kadın milletvekilinin türbanla gelmesinin ardından, söz hakkı alıp Meclis'te bir konuşma yapan ve bu konuşmasıyla her kesim tarafından takdir toplayan Şafak Pavey  21. yüzyıl Türkiye'sinde ölüm tehditleri alıyor.
 
Şafak Pavey'in annesi usta gazeteci Ayşe Önal Halk Tv'de Uğur Dündar'ın hazırlayıp sunduğu Halk Arenası'na programına konuk oldu. Kızının daha önceden de ölüm tehditleri aldığını söyleyen Önal  "Şa­fak 8 Ağus­tos 2012'de yurtların ilk kez ayrıldığı dönemde milletvekili olarak Meclis'e soru önergesi verdi. 
 
'Siz bu yurtları ne­den ayırıyorsuz?' diye. O zaman­lar san­sür güç­lü ol­du­ğu için duy­ma­dı Türk top­lu­mu... Bu kız ve er­kek ev­le­ri­nin ay­rıl­ma­sıy­la du­yu­yor toplumumuz. Ama esas olarak o dönemde başladı. O so­ru öner­gesini verdikten bir hafta sonra isim vermeyeceğim...Bir gazete çok kötü şekilde Şafak'ı hedef gösterdi. Hemen arkasından Ankara polisi Şafak'ı aradı. Koruma vermek istedi. Çünkü ağır bir ölüm tehditi almış. Bizim haberimiz bile yoktu." ifadelerini kullandı. (BCE) 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com