Safkan köpek üretme çiftliği kurdu

Safkan köpek üretme çiftliği kurdu
Kütahya'nın Tavşanlı ilçesinde bir girişimci, saf kan köpek üretme ve yetiştirme çiftliği kurdu.

Kütahya'nın Tavşanlı ilçesinde bir girişimci, saf kan köpek üretme ve yetiştirme çiftliği kurdu.

    Çardaklı Mahallesi'ndeki 8 dönüm alan üzerinde çiftlik kuran Zafer Özyürek, yaptığı açıklamada, Türkiye'de saf kan köpek türlerinin temininde çeşitli sıkıntılar olduğunu, kurduğu çiftlik ile bu sıkıntıyı gidermeyi amaçladığını ifade etti.
Türkiye'de, saf kan köpek yetiştiriciliğinde özellikle güven noktasında bir boşluk olduğunu savunan Özyürek, ''Önceki yıllarda saf kan köpek cinsleri internet üzerinden satılıyordu. Ancak bu tür satışların gerek teslimatında gerekse köpeklerin ırkları konusunda önemli sorunlar yaşandı. Bu tür sıkıntıların ardından böyle bir çiftlik kurmaya karar verdik'' diye konuştu.
Özyürek, şu anda çiftlikte 23 dişi, 89 erkek Alman ve Sibirya kurdu ile Golden Retriever gibi değişik ve talep edilen türlerde damızlık köpeklerin bulunduğunu anlatarak, ''Yıl sonuna kadar sayı 150'yi bulacak'' dedi.
Bu köpeklerin üretilmesi, bakımı ve yetiştirilmesi konusunda faaliyetlerin sürdüğünü ifade eden Özyürek, şunları söyledi:
''Çiftliğimiz umduğumuz gibi kısa sürede köpeklerle ilgilenenler tarafından duyulmaya başlandı. Saf kan köpek sahibi olma konusunda Türkiye'de önemli bir talep var. Bu kesime hitap ettiğinden dolayı sektör krizden de etkilenmedi. İleride bu konuda daha etkin olmayı umuyoruz.''
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com