Safra kesesinden 100 adet taş çıktı

Safra kesesinden 100 adet taş çıktı
Kütahya’nın Gediz İlçesinde, ameliyat edilen bir hastanın safra kesesinden 100 adet taş çıkarıldı.

46 yaşındaki Meral Coşkun, karnında meydana gelen ağrı, şişkinlik ve hazımsızlık şikayetleri ile Gediz Devlet Hastanesi’ne başvurdu. Yapılan tetkikler sonunda Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. İlhan Paltacı tarafından başarılı bir şekilde ameliyat edilen Meral Coşkun’un safra kesesinden 100 adet taş çıkarıldığı belirlendi.

Gediz Devlet Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. İlhan Paltacı, safra kesesi ameliyatlarında genellikle 5-10 adet taş çıktığını belirterek, 100 adet ve daha fazla taş çıkmasının çok sık görülen bir durum olmadığını ifade etti. Op. Dr. Paltacı, “Hastamız Meral Coşkun bize karında ağrı, şişkinlik ve hazımsızlık şikayetleri ile başvurdu. Yapılan tetkiklerde safra kesesinde çok sayıda taş olduğu belirlendi. Laparaskopik (kapalı) yöntemle ameliyatını sorunsuz olarak bitirdik. Hastanın safra kesesinden tam 100 adet taş çıkarttık. Hastamızın durumu şu an gayet iyi” dedi.
Beş ay önce Gediz Devlet Hastanesi’nde göreve başlayan Op. Dr. İlhan Paltacı, Gediz’de bu tür ameliyatların sorunsuz olarak yapıldığını ve önümüzdeki günlerde kurulacak olan endoskopi-kolonoskopi ünitesi ile ilçe halkına daha kaliteli hizmet vermeye devam edeceklerini sözlerine ekledi.(SBK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com