Safra kesesinden çıkanlara inanamayacaksınız!

Safra kesesinden çıkanlara inanamayacaksınız!
Samsun'da özel bir hastanede yapılan ameliyatta 74 yaşındaki Niyazi Aksu'nun safra kesesi ve safra yolundan 400 taş çıkarıldı

Ameliyatı gerçekleştiren Genel Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Mahmut Başoğlu, hastanın safra yolunun taşla dolu olduğunu görünce çok şaşırdıklarını söyledi.
 
Ordu'nun Akkuş İlçesi'nde oturan Niyazi Aksu, sarılık hastalığı ve şiddetli karın ağrısı şikayetiyle hastaneye başvurdu.
 
Burada yapılan tetkiklerde Aksu'nun safra kesesi ve safra yolunda taşlar olduğu belirlendi.
 
Genel Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Mahmut Başoğlu tarafından yapılan ameliyatta Aksu'nun safra kesesi ile karaciğer içinde ve dışında bulunan safra yolundaki 400 taş çıkarıldı.
 
İrili ufaklı taşların tamamının 190 gram ağırlığında olduğunu belirten Prof. Dr. Başoğlu, "Hastamızın safra kesesi içersinden 1 tane taş çıkardık. Safra yolunun ise taşla dolu olduğunu görünce biz de şaşırdık. Ameliyat yaklaşık 2 saat sürdü. Ameliyat sonrasında hastamızın karın ağrısı geçti. Safra yolunda bu kadar çok taş bulunması sık görülen bir durum değil. Meslek hayatım süresince en fazla 15 adet taş görmüştüm. Benim de bu kadar çok taş çıkardığım ilk ameliyat oldu. Hastamızın sağlık durumu şuan gayet iyi" dedi.(ugk)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com