Sağlam G.Saray'a Gidiyor mu? Açıkladı!

Sağlam G.Saray'a Gidiyor mu? Açıkladı!
Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, Galatasaray'dan teklif aldığı yönündeki iddialara cevap verdi...

Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, Galatasaray'dan teklif aldığı yönündeki iddiaları yalanladı. Galatasaray ya da başka bir takımdan teklif almadığını ifade eden Sağlam, "Şehir desteği ve kulüp yapılanmasının ortaya çıkması halinde mukavelemi çok uzun yıllar uzatırım." dedi.

ANKARAGÜCÜ MAÇI
Başarılı teknik adam, Özlüce Tesisleri'nde düzenlenen antrenman öncesi saha kenarında basın toplantısı düzenledi. Ligin 26. haftasında oynayacakları Ankaragücü maçının önemine işaret eden Sağlam, şöyle konuştu:

"Kalan maçlar bizim için çok önemli. Puan kayıplarını telafi edebilme adına, hem de rakiplerimizin puan kaybetmelerini bekleyerek puan kaybetmeden zirveye biraz daha yaklaşabilme adına bu maçlar önemli. Bu doğrultuda Ankaragücü maçı hepsinden daha önemli hale geldi. Bu karşılaşmadan kesinlikle 3 puanla ayrılmamız gerekiyor. Bizi umutlandıracak kaliteli bir futbolu da sahaya yansıtarak 3 puanı almak istiyoruz."

BU MAÇLA MORALİMİZİ ÜST SEVİYEYE ÇIKARTMAK İSTİYORUZ
Pazartesi akşamı taraftarın desteğine ihtiyaçları olacağını belirten başarılı çalıştırıcı, "Her ne kadar rakibimizle gerçek anlamda bir dostluğumuz olsa da bu iyi futbol beklentimizi etkilemeyecektir.'' diyerek şöyle devam etti:

''Bu yüzden Ankaragücü - Bursaspor maçı dostça geçecektir kesinlikle. Futbol kalitesi de üst seviyede olacaktır. Taraftarın etkisi çok önemli. Oyuncularımızı da hırslandıracak, motive edecek desteği vermelerini istiyoruz. İnşallah bu karşılaşmayı kazanıp ondan sonra oynayacağımız maçlara bakacağız. Rakiplerimizle oynayacağımız maçlar başlıyor. Moralimizi üst seviyeye çıkartmak istiyoruz."

Takımda cezalı oyuncu bulunmadığını, sakatların da iyileşmek üzere olduğunu ifada eden Sağlam, Ankaragücü karşısına istedikleri kadroyla çıkabileceklerini dile getirdi.

GALATASARAY'LA GÖRÜŞMEDİM
Sağlam, bir soru üzerine, Galatasaray'dan teklif aldığı yönündeki iddialarla ilgili olarak şunları dile getirdi:

"Şuanda ne Galatasaray ne de başka bir takımla herhangi bir görüşmemiz oldu ne de bana ulaşan bir teklif oldu. Böyle bir şey kesinlikle yoktur. Şuanda böyle işlerle uğraşmak istemiyoruz. Konsantrasyonumuzla bundan sonraki haftaları nasıl en iyi şekilde geçiririz ve nasıl daha yukarılarda ligi bitiririz diye düşünüyoruz. O yüzden çok açık ve net bir şeklide bu konuya da açıklık getirmiş oldum. Kesinlikle böyle bir şey yok."

Bursaspor'la henüz sözleşme imzalamamasının hatırlatılması üzerine ise Sağlam, şu değerlendirmeyi yaptı:

"Başkanımızla yüzeysel anlamda görüştük. Kendisine şunu söyledim, 'Bursa'da çok mutluyum, huzurluyum, bu takımı aldık bir yerlerden bir yerlere getirdik. Dolayısıyla takımın üzerinde çok emeğimiz var. Daha evvelde söyledim nasıl bir Avrupa takımı yaparız düşünmeye başladık.

Dolayısıyla bu kadar büyük düşünürken, karşımıza bu doğrultuda bizim hedeflerimizle örtüşecek bütünlük, şehir desteği ve kulüp yapılanması olursa ben burada uzun yıllar çalışıp, Bursaspor'u bir Avrupa takımı haline getireceğimizi çok net bir şekilde söyledim. Yine söylüyorum, bizim bunları yapmamız lazım.

ORTAM OLUŞURSA EĞER..
Bursa daha büyük başarılar istiyor, en azından bu başarıları istikrarlı hale getirmek istiyor. Bunun için şehir desteği ve kulüp yapılanmasının ortaya çıkması gerekiyor. Bu oluşursa mukavelemi çok uzun yıllar da uzatırım."

Sağlam, kulüpte mali polisin gerçekleştirdiği incelemenin ise, kulübün iyi yönetildiğinin anlaşılması açısından hayırlı olacağını sözlerine ekledi.

Bu arada, Ertuğrul Sağlam, geçtiğimiz hafta yapılan antrenmanı kazanan yabancı futbolculara roman hediye etti. Yabancı futbolcular, kazandıkları kitaplarla gazetecilere poz verdi.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com