Sağlık Bakan Yardımcısı Kafkas İzmir'de

Sağlık Bakan Yardımcısı Kafkas İzmirde
Karabağlar'da semt polikliniği açılışına katılan Kafkas: "Türkiye çağdaş dünyadaki onurlu yerini alma konusunda büyük mesafe kat ederken, İzmir hep ısrarla yerinde saymaya devam etti"

İZMİR (AA) - Sağlık Bakan Yardımcısı Agah Kafkas, "Türkiye çağdaş dünyadaki onurlu yerini alma konusunda büyük mesafe kat ederken, İzmir hep ısrarla yerinde saymaya devam etti" dedi.

Kafkas, Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve Behçet Uz Çocuk Hastalıkları Hastanesinin ortaklaşa kurduğu Karabağlar'daki semt polikliniğinin açılış töreninde yaptığı konuşmada, iki büyük hastaneyi Karabağlar'a taşıdıklarını söyledi.

Sağlık çalışanlarının Tıp Bayramı'nı kutlayan Kafkas, Türkiye'de dünyaya örnek teşkil edecek bir özverinin, bir destanın yazılmasında 10 yıldır fevkalade emek harcadıklarını belirtti. Kafkas, Türkiye'de çocuk ve anne ölümlerinin geçmişteki kadar çok olmadığına dikkati çekerek, "Çağdaş dünyadaki anne ölüm hızı, çocuk aşılamasında dünya ölçeğinin önündeyiz, arkasında değiliz. Hizmette yaralanma noktasında bu ülkede yaşayanlar en gelişmiş ülkelerde alınan hizmetlerin tamamından yararlanma noktasındalar. Kimi ilaçların fiyatlarında 10 yıl öncesine göre yüzde 70-80'lere varan ucuzluk varsa o günün fiyatlarını varın hesap edin" diye konuştu.

İzmir'in yürüyüşünün Türkiye'nin kalkınmışlığıyla bir türlü örtüşmediğini ifade eden Kafkas, yerel seçimlerin tarihi bir fırsatı beraberinde getirdiğini vurguladı. Kafkas, Türkiye'nin kalkınmışlığı ve yürümesiyle 10 yıldır İzmir'in yürüyüşünün bir türlü örtüşmediğini vurgulayarak, şöyle dedi:

"Türkiye çağdaş dünyadaki onurlu yerini alma konusunda büyük mesafe kat ederken, İzmir hep ısrarla yerinde saymaya devam etti. İzmir, Türkiye'nin en büyük üçüncü kentiyken, bugün Anadolu'daki birçok kent İzmir'le yarışıyorsa bu İzmir'in kaybettiği anlamına gelmiyor mu? İzmir'i Türkiye'ye entegre etmek zorundayız."

AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım'ın kitabında "imkansız, yarın yaparım" gibi kelimelerin olmadığını söyleyen Kafkas, sözlerini şöyle sürdürdü:

"(AK Parti gelecek hayatımız değişecek)... Ya ne değişecek? İzmirliler İstanbul'dan daha mı ilerisiniz siz? 20 senedir İstanbul'u yöneten AK Parti'yiz. AK Parti Türkiye'nin neresinde kimin hayatına müdahale etti? Kim nasıl istiyorsa öyle yaşar, bizi ne ilgilendirir. Biz özgürlüğün kavgasını verdik. Özgürlüklerin, demokrasinin teminatıyız. Cumhuriyetin çocuklarıyız. Kimse bu ülkenin değerlerini kendilerine almasın, beceriksizliğini, aymazlığını ideolojilerin arkasına saklamasın."

 İzmir'in kale olduğu yönündeki söylemleri de eleştiren Kafkas, "Öyle kale male safsatasına inanmayın. Korkanlar kalelere sığınır. Orta Çağ'da kaldı kaleler. Ne kalesi? O zaman ok atıyorlardı, artık üçüncü bin yılın başındayız" dedi.

-"İzmir'e 21 milyarlık devlet yatırımı"

AK Parti İzmir Milletvekili Nesrin Ulema da AK Parti hükümetleri döneminde İzmir'e 21 milyarlık devlet yatırımının içerisinde 1 milyarlık yatırımın İzmir'in sağlık hizmetleri için ayrıldığını aktararak, gelecek dönemde de 1,2 milyarlık yeni yatırımları hizmete sunmak için çalıştıklarını dile getirdi.

İzmir Güney Kamu Hastaneleri Birliği Sekreteri Prof. Dr. Behzat Özkan da Tıp Bayramı'nı kutlayarak, hekimlerin ve sağlık çalışanlarının sadece bir gün değil, her gün hatırlanması ve desteklenmesi gerektiğini ifade etti. 

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com