Sağlık Bakan Yardımcısı Kafkas, Tokat'ta

Sağlık Bakan Yardımcısı Kafkas, Tokatta
Kafkas: "Bu seçim, 'Türkiye'nin, bu onurlu yürüyüşüne devam etsin', ya da 'etmesin' seçimidir, dünyadaki mazlum insanların, Filistin'deki çocukların ölüp ölmemesinin seçimidir"

TOKAT (AA) - Sağlık Bakan Yardımcısı Agah Kafkas, "Bu seçim 'Türkiye'nin bu onurlu yürüyüşüne devam etsin' ya da 'etmesin' seçimidir, dünyadaki mazlum insanların, Filistin'deki çocukların ölüp ölmemesinin seçimidir" dedi.

Tokat Ruh Sağlılığı ve Hastalıkları Hastanesi'nin açılışına katılan Kafkas, burada yaptığı konuşmada, yerel seçime bir aydan az zaman kaldığını belirtti.

Türkiye'nin yeniden seçimini yapacağını dile getiren Kafkas, "Türkiye, 30 Mart'ta yapacağı seçimle bir şeyin altına çizecek. 2002 yılında yola çıkarken umutları tükenmiş, heyecanları bitmiş Türkiye'den, bugün 12 yıl sonra, özgüveni yerine gelmiş, milli geliri 2'ye katlanmış, 3'e katlanmış, hayatın bütün alanlarında yaptıklarının tamamını misliyle katlamış bir Türkiye'deyiz. Herkesin hayatını kolaylaştıran, konforunu, kalitesini artıran bir 12 yılın sonunda seçime gidiyoruz" diye konuştu.

"Şu darbe planı, bu darbe planıyla" bir şekilde AK Parti'nin hukuki olmayan yöntemlerle devre dışı bırakılmaya çalışıldığını savunan Kafkas, şunları kaydetti:

"Allah'a hamd olsun, şükürler olsun ki bu kısa dönemde AK Parti, bütün bu oyunları bozdu. Neyle bozdu? Hukuk içinde bozdu. Nasıl bozdu? Milletin desteğiyle bozdu. Ne yaptı? Türkiye'yi demokratikleştirdi. Türkiye'yi özgürleştirdi. Türkiye'nin demokrasi standartlarını yükseltti. Dünyanın hiçbir yerinde görülmemiştir ki bir ülkenin demokrasi standartları yükselmeden, özgürlükleri yükselmeden ekmeği büyüsün. Görülmedi hiç. Dünyanın hiçbir ülkesinde görülmedi. Milli gelirinizi 3'e katlayacaksınız, demokratik standartlarınız daha geri olacak. Yok böyle bir şey. Farkındaysanız artık Türkiye'ye kimse ev ödevi veremiyor."

 

- "Bu, haysiyetli yürüyüşü devam ettirip ettirmemenin mücadelesidir"

 

Avrupa Birliği (AB) ile yürütülen müzakarelere değinen Kafkas, "AB biliyor ki, AB'nin son aldığı ülkelerin hiçbirinin standardı Türkiye standardında değil. Türkiye standardını yakalayacak becerileri de yok. Biz geldiğimiz bu noktada muhteşem bir başarıyı sağlamışız. Dün ufku ve umudu olmayan bir ülke yerine, bugün '2023'te dünyadaki en büyük 10 ekonomiden bir tanesi olacağız' diye hedef koymuşuz. Türkiye, yeni bir dönemin başında. Bu, haysiyetli yürüyüşü devam ettirip ettirmemenin mücadelesidir. Bu seçim, 'Türkiye'nin, bu onurlu yürüyüşüne devam etsin', ya da 'etmesin' seçimidir, dünyadaki mazlum insanların, Filistin'deki çocukların ölüp ölmemesinin seçimidir" şeklinde konuştu.

Hastanenin bahçesinde ambulans dağıtım töreninine de katılan Kafkas, burada yaptığı konuşmada ise, "Ambulans bağışlamak isteyen değerli hemşehrilerimiz olursa, ambulansın üzerine isimlerini yazma imkanımız vardır. Öyle bir hayır işlemek isteyen herkese kapımız açıktır. Böyle bir kampanya olsa çok da şık olur diye düşünüyorum" ifadesini kullandı.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com