Sağlık Bakanı Müezzinoğlu:

Sağlık Bakanı Müezzinoğlu:
"Birileri tuzaklar kuruyor, birileri milli iradenin hak ve hukukuyla ilgili tezgahlar düzenliyor ama başta Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti, biz 'daha çok hizmet, daha çok gelişme, daha çok kalkınma' diyoruz"

ESKİŞEHİR (AA) - Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, "Birileri tuzaklar kuruyor, birileri milli iradenin hak ve hukukuyla ilgili tezgahlar düzenliyor ama başta Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti, biz 'daha çok hizmet, daha çok gelişme, daha çok kalkınma' diyoruz" dedi.

71 Evler Mahallesi'nde vatandaşlara hitap eden Müezzinoğlu, AK Parti'nin verdiği sözü yedirmeyeceğini ve yere düşürmeyeceğini belirterek, bir sorun yaşandıysa, biraz gecikme yaşadıysa Cumhuriyet Halk Partisi ve Türk Tabipler Birliği'nin, projeleri mahkemeye, yürütmeyi durdurma kararıyla götürmesinden dolayı yaşadıklarını kaydetti.

Gelişi öncesinde Eskişehir Şehir Hastanesinin temelini atmayı planladığını ifade eden Müezzinoğlu, şöyle konuştu:

"Yoksa bugünlere kalmayacaktık. Bu gelişimizden öncesinde temel atmayı planlıyorduk ama mahkemeye gidince, Danıştay da yürütmeyi durdurma kararı alınca, yeni kanuni düzenleme yapmak zorunda kaldık. Yeni kanuni düzenlemeleri de yaptık. İnşallah ihale süresi bitmek üzere önümüzdeki 2-3 ay içinde ihale bitecek, burada inşallah 71 Evler Mahallemizde Eskişehir Şehir Hastanesinin temelini hep birlikte atacağız. Tabi, burada, panoda 'bin 60 yataklı' diyor ama 'espri olsun, yakışan olsun' diye bin 71 yataklı yapacağız. Çünkü 71 Evler Mahallesini de temsil etmesi lazım. Burada onkoloji merkezi, kadın doğum, çocuk hastalıkları bölümü var. Burada röntgeniyle, tomogrofisiyle, MR'larıyla, laboratuvarlarıyla dünyanın en ileri teknolojileriyle gerek fiziki mekan, gerek hasta odaları, gerek konfor gerekse teknolojiyle dünyası standartlarının da ötesinde Eskişehirlilerimize yakışan bir hastaneyi en kısa zamanda sizlere kazandıracağız."

 

- "Kılıçdaroğlu, rüyanda ambulans helikopter görebiliyor muydun?"

 

Müezzinoğlu, birilerinin dedikodu yaptığını ve iftira attığına değinerek, şunları söyledi:

"Birileri tuzaklar kuruyor, birileri milli iradenin hak ve hukukuyla ilgili tezgahlar düzenliyor ama başta Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti, biz 'daha çok hizmet, daha çok gelişme, daha çok kalkınma' diyoruz. Biz artık emeklilerimizi kapı önlerinde, kuyruklarda süründüren bir anlayışı reddediyoruz. Memurumuzu, işçimizi, dar gelirlimizi, engellimizi diyoruz ki 'İnsanı yaşat ki devlet yaşasın. İnsanı yücelt ki devlet yücelsin'. Artık, evde sağlık hizmeti, evde bakım hizmeti veriyoruz. Ambulanslarımız vızır vızır geliyor. 60 tane ambulansı var Eskişehir'imizin. İnşallah bu sayıyı daha da yükselteceğiz. 10 yıl önce ey, Kılıçdaroğlu, rüyanda ambulans helikopter görebiliyor muydun? Ambulans uçaklar görebiliyor muydun? Millet eczaneden ilacını alabiliyor muydu? Sen SSK Genel Müdürü'ydün, millet perişandı, sıkıntıdaydı. Bırak tedavi olmayı, sağlıklı olan bile o kuyruklardan ilacını alıncaya kadar, annesinin, babasının ilacını alıncaya kadar bile yetişkin evlat, hasta olacak duruma geliyordu."

600 yataklı Yunus Emre Eğitim ve Araştırma Hastanesinin temelini attıklarını hatırlatan Müezzinoğlu, söz konusu hastanenin en kısa zamanda hizmetine gireceğini bildirdi.

Müezzinoğlu, Eskişehir'in 2013 Türk Dünyası Kültür Başkenti olduğunu anımsatarak, şöyle devam etti:

"Bu anlamda, Eskişehir farklı dinamikleri yakaladı. Şehir Hastanesini yaptığımızda, Yunus Emre Eğitim ve Araştırma Hastanesini de tamamladığımızda inşallah Eskişehir, sağlık turizminde de farklı bir dinamiği yakalayacak. Yalnız Eskişehir'de yaşayan vatandaşlarımızı değil, yakın coğrafyasından ve yurtdışından gelen hastaları da tedavi edebilecek o teknolojide, o alt yapıda, o bilimsel gelişmeleri uygulayan hekim kadrolarıyla inşallah 2-3 yıl sonra Eskişehir'imizi çok farklı bir noktaya taşıyacağız. Bir ve beraber olalım. Hizmet edenlere sahip çıkalım, dedikodu, fitne ve fesat üretenlere, iftira atanlara, millete, 'Cambaza bak, cambaza bak' deyip de milleti hortumlayanlara artık prim vermeyelim."

Konuşmanın ardından Eskişehir Garı'na gelen Müezzinoğlu, buradaki otopark görevlileriyle sohbet etti. Daha sonra eşi Faize Müezzinoğlu ile yeni açılan bir iş yerini ziyaret eden Müezzinoğlu, Yüksek Hızlı Tren ile Ankara'ya gitti.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com