Sağlık Bakanı Müezzinoğlu:

Sağlık Bakanı Müezzinoğlu:
"Muasır medeniyet seviyesine, bu milleti korkutarak, bu milleti tuzaklara düşürerek gidemezsiniz, bu milleti geri bırakarak gidemezsiniz. Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün vasiyet olarak söylediği 'Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir' diyerek gidebi

TEKİRDAĞ (AA) - Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, "Muasır medeniyet seviyesine, bu milleti korkutarak, bu milleti tuzaklara düşürerek gidemezsiniz, bu milleti geri bırakarak gidemezsiniz. Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün vasiyet olarak söylediği 'Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir' diyerek gidebilirsiniz" dedi.

Merkez Ergene ilçesinde vatandaşlara seslenen Müezzinoğlu, Türkiye'de AK Parti hükümetleri öncesi birçok hizmet alanında vatandaşların sıkıntı yaşadığını söyledi.

Milletin, dersini iyi çalışana ve işini iyi yapana hep ödül verdiğini belirten Müezzinoğlu, "2001'den bu yana sağ olsun, Allah razı olsun, bu millet bizi hiç yalnız bırakmadı ama Recep Tayyip Erdoğan da bu milleti hiç yalnız bırakmadı. Birileri tuzak kurdu, birileri tezgah kurdu, birileri 'olmaz' dedi, birileri 'Muhtar bile olamazsın' dedi ama millet ne dedi; 'Ben seni dinlemiyorum, Recep Tayyip Erdoğan'ı milletvekili ve başbakan yapacağım' dedi ve yaptı" ifadesini kullandı.

Müezzinoğlu, birilerinin AK Parti'ye tuzak kurma peşinde koştuğunu dile getirdi. Buna ilişkin örnekler veren Müezzinoğlu, "Ayışığı, Sarıkız, Balyoz, Danıştay, 27 Nisan, parti kapatma; işleri güçleri millete tuzak kurmak, işleri güçleri milleti geri bırakmak, işleri güçleri bu milleti korkutmak. Bakınız hep milleti korkutarak sefalarını sürüyorlar ama artık yağma yok, artık AK Parti var, artık Recep Tayyip Erdoğan var" diye konuştu.

- "Atatürk'ün gölgesinde yan gelip yattılar"

Trakya'daki şehir belediyelerinin hizmet noktasında zayıf kaldığını savunan Müezzinoğlu, şunları kaydetti:

"Recep Tayyip Erdoğan ve onun arkadaşlarının bir özelliği vardır; hiç durmadan koşarlar, gece gündüz demeden çalışırlar. Şimdi de Ergene'de hiç durmadan koşacak bir Hüseyin Bulut'a ihtiyacımız var. Tekirdağ'da hiç durmadan, gece gündüz demeden koşacak bir Mustafa Yel'e ihtiyacımız var. Bugüne kadar Tekirdağ'da, Edirne'de, Kırklareli'de, yani Trakya bölgesinde belediye başkanları hep şunu yaptılar; Atatürk'ün gölgesinde yan gelip yattılar, 'Atatürkçüyüz' sefasını sürdüler. Bunlar sahte Atatürkçü, bunlar Atatürk'ü kullanıyorlar, bunlar Atatürk'ten geçiniyorlar ama artık yağma yok, AK Parti var, Recep Tayyip Erdoğan var, Mustafa Yel var, Hüseyin Bulut var.

Muasır medeniyet seviyesine, bu milleti korkutarak, bu milleti tuzaklara düşürerek gidemezsiniz, bu milleti geri bırakarak gidemezsiniz. Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün vasiyet olarak söylediği 'Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir' diyerek gidebilirsiniz. Millete hizmet ederek, milletin derdini dert edinerek, Türkçemizdeki o güzel söz, 'Dertler ve sıkıntılar paylaşıldıkça azalır, mutluluklar ise paylaşıldıkça çoğalır.' Biz AK Parti, milletin derdini kendi derdimiz biliyoruz. Milletin derdini paylaşarak azaltıyoruz ve inşallah, bu milleti, milletçe büyütebileceğimiz, milletçe çoğaltacağımız mutluluklarımız olacak. İnşallah 2023'te Türkiye, dünyanın en güçlü ilk 10 ekonomisi arasına girecek. Bundan rahatsız oluyorlar, bundan CHP rahatsız oluyor, MHP rahatsız oluyor ama sandıkta ders vereceğiz tekrar."

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com