Sağlık Bakanı Müezzinoğlu:

Sağlık Bakanı Müezzinoğlu:
''Atatürk'ün gölgesine yan gelip yatarak Atatürkçülük olmaz. Hemşerimize haksızlık etmeyin. O gece gündüz demeden çalıştı. Milletle beraber koştu''

EDİRNE (AA) - Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ,''Atatürk'ün gölgesine yan gelip yatarak Atatürkçülük olmaz. Hemşerimize haksızlık etmeyin. O gece gündüz demeden çalıştı. Milletle beraber koştu'' dedi.

Bakan Müezzinoğlu, Uzunköprü ilçesinde bir kahvehanede yaptığı konuşmada, dertler ve sıkıntıların paylaşıldıkça azaldığını, mutlulukların da paylaşıldıkça çoğaldığını vurguladı.

Hiç kimseyi dışlamadan, CHP'li ve MHP'li vatandaşlara da hizmetin en iyisini yapacaklarını vurgulayan Müezzinoğlu, tüm vatandaşları kucaklayarak hedeflere birlikte koşacaklarını anlattı.

Sağlıkta 10 yıl önce vatandaşların yaşadığı durumu unutmadıklarını, insanların ilaç bulmakta zorlandığını hatırlatan Müezzinoğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü:

''Memurun, emeklinin, yeşil kartlının derdi ayrıydı. Hele Roman vatandaşlarımızın hali... Bir çok vatandaşımızı adam yerine konulmadığı günleri Uzunköprü unutmadı. Bunlar o günde Atatürkçüyüz diyorlardı. Kılıçdaroğlu o gün SGK'nın genel müdürüydü. Ne yaptı ? İlaç bulamadık ilaç. Şimdi aile hekimlerimiz var mı ? Modern hastanelerimiz var mı ? Ambulans uçaklarımız, helikopterlerimiz  var mı? Eskiden Yunanistan'ı örnek gösteriyorduk, şimdi Yunanistan'ın Türkiye'yi örnek gösterdiği bir noktaya geldik. Ey Atatürkçüler, sizi gidi sahtekarlar. Atatürk'ün gölgesine yan gelip yatarak Atatürkçülük olmaz. Hemşehrimize haksızlık etmeyin. O gece gündüz demeden çalıştı. Milletle beraber koştu. 'Ya istiklal ya ölüm' dedi. Öyle verdi istiklal mücadelemizi. Bu ülkeyi milletle beraber kurdu. Ben CHP'li kardeşlerimize soruyorum. Cumhuriyet Halk Partisi'nin bu üst yönetimi Atatürk'ün partisine yakışan bir yönetim mi?  O zaman yeniden şapkamızı önümüze koymamız lazım.''

Bakan Müezzinoğlu, Edirne'de 3 yıldır çok önemli başarılara imza attıklarını fakat bir ayaklarının sürekli topal yürüdüğünü belirtti.

''Bir ayak hızlı gitmeye çalışırken öbür ayak eksik kaldı. Ne yazık ki Uzunköprü için belediye ile beraber koşamadık'' diyen Müezzinoğlu, şu ifadeleri kullandı:

''Çünkü iktidarın dinamiklerini şehre de aktarmak gerekiyor. Şehrin yeşili, parkları, çocuğu, genci, işsizi, kadını, ailesi, yaşlısı, engellisi deyince bu anlamda yerel yönetimlere ihtiyacımız var. Şimdi Uzunköprü'nün geleceği için 5 dakika düşünecek, gelecek 5 yıla birlikte karar vereceğiz. Şehrin fakirine, yaşlısına, kadınına sahip çıkan bir belediyeye ihtiyacınız var. Onu inşallah muhalefette kalarak değil, iktidarla koşarak birlikte başaracağız.''

 

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com