Sağlık Bakanı Müezzinoğlu, Çanakkale'de

Sağlık Bakanı Müezzinoğlu, Çanakkale'de
Müezzinoğlu: "Güçlü bir Türkiye'yi ve Türk milletini oluşturacağız. Bundan rahatsız olanlar var. Bundan Almanya, İngiltere, Fransa, ABD rahatsız oluyor, bunu anlıyorum da bundan CHP neden rahatsız oluyor? Onu anlamakta zorlanıyorum"- "1960'ta rahm

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, güçlü bir Türkiye'yi ve Türk milletini oluşturacaklarını belirterek, "Bundan rahatsız olanlar var. Bundan Almanya, İngiltere, Fransa, ABD rahatsız oluyor, bunu anlıyorum da bundan CHP neden rahatsız oluyor? Onu anlamakta zorlanıyorum" dedi.

Müezzinoğlu, Çanakkale'de partisinin seçim koordinasyon merkezinin açılışında yaptığı konuşmada, AK Parti'nin kurulduğu günden bu yana birçok iftiraya, dedikoduya maruz kaldığını, kapalı kapılar arkasında planlanan senaryolarla muhatap olduğunu söyledi.

Partilerine kurulduğu günlerde kapatma davası açıldığını, genel başkanlarına "parti kurucusu olamazsın" dendiğini anımsatan Müezzinoğlu, "O günleri açtık ve 3 Kasım seçimlerine gittiğimizde genel başkanımızı 'milletvekili olamazsın' diyerek listelerden çıkardılar. O medya, manşet attı, 'artık muhtar bile olamayacak' dedi ama bu millet 'hayır' dedi, 'ben AK Parti'ye inanıyorum, ben AK Parti kadrolarına güveniyorum, ben Recep Tayyip Erdoğan'ın arkadaşlarına inanıyorum' dedi ve bütün oyunları, planları bozdu. AK Parti'yi tek başına iktidar yaptı" diye konuştu.

"Ey kapalı kapılar arkasında plan kuranlar, milletten daha güçlü değilsiniz" diye seslenen Müezzinoğlu, şöyle devam etti:

"Dolayısıyla milletle beraber yürüyen Recep Tayyip Erdoğan'a, AK Parti'ye hangi tuzakları kurarsanız kurun, yine milletle beraber bozacağız çünkü biz, milli irade hırsızı değiliz çünkü biz milletin hak ve hukukuna göz dikenlere prim vermedik ve vermeyeceğiz. 230 milyar dolarla aldığımız Türkiye'nin mili bütçesini 800 milyar dolar yaptık. Güçlü bir Türkiye'yi ve Türk milletini oluşturacağız. Bundan rahatsız olanlar var. Bundan Almanya, İngiltere, Fransa, ABD rahatsız oluyor, bunu anlıyorum da bundan CHP neden rahatsız oluyor? Onu anlamakta zorlanıyorum."

CHP'nin hiçbir zaman halkın, milletin ve milli iradenin yanında olmadığını savunan Müezzinoğlu, "1960'dan bu yana milli irade hırsızlarına, mili iradeyi idam edenlere alkış tuttu, destek verdi. Yine bu günlerde milli iradenin hak ve hukukuna masa başında tuzak kuranlara destek oluyor, yandaşlık yapıyor, alkış tutuyor ama inşallah 30 Mart akşamı, ders alamıyorlar ama ümit ederim ki alırlar. Artık ders alacak bir sonucu inşallah 30 Mart akşamı Çanakkale'de de görecekler, Türkiye'de de görecekler. 1960'da rahmetli Menderes'i, Zorlu'yu, Polatkan'ı idam etmeyi başardınız. 12 Mart'ta bu ülkenin, milletin mili iradesini elinizin tersiyle itmeyi başardınız. 12 Eylül darbesinin zeminini hazırlamayı başardınız. 28 Şubat'ta bu milletin milli idaresini birçok senaryoyla kıyıya itmeyi başardınız ama artık başaramayacaksınız çünkü Recep Tayyip Erdoğan var çünkü AK Parti var çünkü millet var" diye konuştu.

Müezzinoğlu, rahmetli Necmettin Erbakan'ın "lafla peynir gemisi yürümez" diye sözü olduğunu ifade ederek, şunları kaydetti:

"Bunlar lafla peynir gemisi yürütmeye çalışıyorlar. Biz ise eserlerimizi gösteriyoruz, eserlerimizi konuşturuyoruz. Biz yolsuzluk yapsaydık Marmaray'ı açabilir miydik? Biz üçüncü havaalanını planlayabilir miydik? Üçüncü köprüyü ve otobanları yapabilir miydik? Biz ekonomiyi iyi yönetmeseydik, bu milletin hak ve hukukunu korumasaydık, bu milletin imkanlarını millete döndürmeseydik 1 yılda bin 200 bin ambulans... İnşallah Çanakkalemize de yeni ambulanslar geliyor, hayırlı uğurlu olsun diyoruz."

Konuşmasının ardından, seçim koordinasyon merkezinin açılışını yapan Müezzinoğlu, daha sonra Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Terzioğlu Yerleşkesi'ndeki Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesinin inşaatını inceledi.

Müezzinoğlu, incelemesinin ardından yaptığını konuşmada, "İnşallah bina yakında bitecek ve önümüzdeki eylül ayında hizmete girecek. Güzel bir proje. Bu proje yalnız Çanakkale'ye değil, sağlık turizmi açısından bölgeye önemli katkılar sağlayacak" dedi.

Eğitim ve araştırma alanında tıp fakültelerini önemsediklerini belirten Müezzinoğlu, "Çanakkale bu anlamda ayrıcalıklı bir özelliğe sahip çünkü 750 bin nüfusun altında tıp fakültesine izni verilmiyor ama biz Çanakkale'yi farklı değerlendirdiğimiz için tıp fakültemiz burada çok farklı hizmetleri yapacak. İnşallah biz de Sağlık Bakanlığı olarak inşaatın hızla tamamlanması için tüm desteği vereceğiz. Şimdiden hayırlı olsun diyorum. İnşallah önümüzdeki günlerde yine geldiğimde çalışmaları takip edeceğim. Rabbim inşallah ömür verir ama 'tarlada izin olsun ki harmanda yüzün olsun' derler. Şimdi bir iz bırakalım bakalım" şeklinde konuştu.

Kepez beldesindeki bir otelde Vali Ahmet Çınar, daire amirleri ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle yemek yiyen Müezzinoğlu, beldedeki seçim bürosunun açılışını da yaptı.

Muhabir: Mehmet Bayer
Yayınlayan: Ahmet Ekici

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com