Sağlık Bakanı Müezzinoğlu Edirne'de

Sağlık Bakanı Müezzinoğlu Edirnede
"(Twitter) Sen bu ülkeyi yok farz edemezsin. Bu ülkeyi, bu milleti yok farz edersen, bu ülke de bu millette de seni yok farz eder"

EDİRNE (AA) - Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Türkiye'nin Twitter'ı dünyada en çok kullanan kullanan onuncu ülkesi olduğunu belirterek, "Sen bu ülkeyi yok farz edemezsin. Bu ülkeyi, bu milleti yok farz edersen, bu ülke de bu millette de seni yok farz eder" dedi.

Müezzinoğlu, Keşan'ın Beyendik beldesindeki Pazaryeri Meydanı'nda yaptığı konuşmada, gidişatı bozmak ve milli iradenin hak ve hukukunu zedelemek isteyenlerin olduğunu söyledi.

Sandığın hak ve hukukunu zedelemek isteyenlere fırsat vermeyeceklerini ifade eden Müezzinoğlu, şunları kaydetti:

"Bakınız dün Twitter ile ilgili bir hadise yaşadık. 'Twitter'ı kapattık' dedik. Niye? Bizim mahkemelerimiz bazı iftira adreslerine dedi ki, 'Bunları kapat ey Twitter, bunlar yanlış yapıyor', Twitter dedi ki, 'Ben senin mahkemelerini tanımam. Ben senin mahkemelerinin verdiği kararları dinlemem. Ben kapatmıyorum' dedi. Onlar iftira atabilirler, onlar dedikodu yapabilirler, onlar milletin düzeninin bozabilirler. 'Türk mahkemelerinin verdiği kararlar da umurumda değil' dedi. Ha öyle mi, 'Bizde seni kapatırız dedik ve Twitter'ı kapattık. Peki bugün ne oldu. Gelirken yolda okuyorum. 'Twitter diz çöktü. Türkiye'nin o mahkeme kararlarını kabul etti' dedi. Ey Kılıçdaroğlu. Sen nasıl Türk mahkemelerinin verdiği kararları yok farz ederek, yok Türkiye'de diktatörlük oluyor, yok Twitter özgürlükler yok dersin."

- "Dünyada en çok Twitter kullanan onuncu ülkeyiz"

Bir devletin hak ve hukuku ile milletini koruma hakkının bulunduğunu anlatan Müezzinoğlu, Türk mahkemelerini tanımayanları kendilerinin de tanımayacağını söyledi.

Egemenliğin ve bağımsızlığın önemli olduğuna işaret eden Müezzinoğlu, konuşmasına şöyle devam etti:

"Dünyada en çok Twitter kullanan onuncu ülkeyiz. Sen bu ülkeyi yok farz edemezsin. Bu ülkeyi, bu milleti yok farz edersen, bu ülke de bu millette de seni yok farz eder. Şayet var farz edilmek isteniyorsan, diz çökersin ve bu milletin hak ve hukukunu gözetirsin. Bir gün dayanabildi. 'Bugün mahkeme kararlarını uyguluyorum, mahkeme kararının verdiği o siteleri o adresleri kapatıyorum' dedi. Ha şöyle bir hizaya gel. Şimdi soruyorum ey Kılıçdaroğlu, senin neren Atatürkçü, ey Kılıçdaroğlu, Cumhuriyet Halk Partisi senden utanır hale geldi. Böyle şey olur mu? Bir taraftan Atatürk'ün kurduğu Cumhuriyeti kuran partiyim diyeceksin. Diğer taraftan da o büyük önder yedi düvele meydan okumuş, ya istiklal ya ölüm demiş. İngiliz'ine de, Fransız'ına da, Rus'una da, Yunanlı'sına da tavır koyuyor ve genç cumhuriyeti kuruyor. Sen şimdi Twitter'ın arka planındaki hesap yapanlara teslim oluyorsun. Ayıp oluyor ayıp."

Müezzinoğlu, Kılıçdaroğlu'nun, CHP'nin genel başkanlığına yakışmadığını kaydetti.

Konuşmasının ardından vatandaşlarla sohbet eden Müezzinoğlu, Keşan'ın Yenimuhacir beldesinde de çeşitli ziyaretlerde bulundu.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com