Sağlık Bakanı Müezzinoğlu, Eskişehir'de:

Sağlık Bakanı Müezzinoğlu, Eskişehirde:
"Muasır medeniyet seviyesinin üzerinde bir Türkiye'yi, Türk milleti olarak inşallah 2023'te Cumhuriyetimizin 100. kuruluş yıl dönümünde hep birlikte başarabilmeyi diliyoruz"

ESKİŞEHİR (AA) - Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, "Muasır medeniyet seviyesinin üzerinde bir Türkiye'yi, Türk milleti olarak inşallah 2023'te Cumhuriyetimizin 100. kuruluş yıl dönümünde hep birlikte başarabilmeyi diliyoruz" dedi.

Yunus Emre Eğitim ve Araştırma Hastanesinin temel atma töreni için Yüksek Hızlı Tren (YHT) ile kente gelen Müezzinoğlu'nu Eskişehir Garı'nda Vali Güngör Azim Tuna ve diğer ilgililer karşıladı.

Daha sonra Eskişehir Valiliğini ziyaret eden Müezzinoğlu, Eskişehir 2013 Türk Dünyası Kültür Başkenti etkinlikleri kültür gezileri kapsamında Kırım, KKTC, Makedonya ve Bulgaristan'dan gelen 270 üniversite öğrencisi tarafından karşılandı.

Müezzinoğlu, Valilik binası önünde kendisine çiçek takdim eden öğrencilerle fotoğraf çektirdikten sonra, Valilik makamına geçerek şeref defterini imzaladı. Burada, Vali Tuna, Bakan Müezzinoğlu'na Eskişehir 2013 Türk Dünyası Kültür Başkenti anı tabağını hediye etti.

Müezzinoğlu, yaptığı konuşmada, Yunus Emre Eğitim ve Araştırma Hastanesinin temel atma töreni için Eskişehir'e geldiklerini anımsattı.

Türk Dünyası Kültür Başkenti Eskişehir'e hizmet edecek bu sağlık kuruluşunun en kısa zamanda inşaatının tamamlanıp hizmete girmesini temenni ettiklerini ifade eden Müezzinoğlu, "Kamu, özel sermaye iş birliğiyle yapacağımız Eskişehir şehir hastanemizin ihale süreçleri tamamlanmak üzere, tamamladıktan sonra Eskişehir, her iki boyutuyla bir taraftan bin 81 yataklı diğer taraftan 600 yataklı sağlık hizmetleri kapasitesiyle çok farklı bir dinamizm yakalayacak" diye konuştu.

Müezzinoğlu, Eskişehir'in sağlık turizminde de önemli sorumluluklar üstleneceğini ifade ederek, şöyle devam etti:

"Türk Dünyası Kültür Başkenti olması zaten Eskişehir'in bir marka değeridir. Ümit ederim ki Eskişehir'imiz gelecek süreçte bugünden daha güçlü bir vizyonu yakalayacak. Özellikle Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yıl dönümünde büyük önder Mustafa Kemal Atatürk'ün Türk milletine vasiyet olarak bıraktığı cümle 'Muasır medeniyetler seviyesi üzerinde bir Türkiye'. İnşallah bu yolculukta Eskişehir'de kendi üzerine düşeni en iyi şekilde yapacaktır. Muasır medeniyet seviyesinin üzerinde bir Türkiye'yi, Türk milleti olarak inşallah 2023'te Cumhuriyetimizin 100. kuruluş yıl dönümünde hep birlikte başarabilmeyi diliyoruz. Bütün Eskişehirli vatandaşlarımıza, hemşehrilerimize sağlık, bereket ve huzur dolu günler diliyorum." 

Eskişehir Valisi Tuna ise Bakan Müezzinoğlu'nu Türk Dünyası Kültür Başkenti'nde ağırlamaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com