Sağlık Bakanı Müezzinoğlu, Gelibolu'da

Sağlık Bakanı Müezzinoğlu, Gelibolu'da
Bakan Müezzinoğlu:- "Şimdi bizi yolsuzlukla suçluyorlar. Güneş balçıkla sıvanmaz. Ne yaparsanız yapın, AK Parti'ye, AK Parti kadrolarına yolsuzluğu örtüştüremezsiniz. Yolsuzluk sizin döneminizdedir, yolsuzluk, hırsızlık size ait bir sıfattır. Bunun t

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, "Şimdi bizi yolsuzlukla suçluyorlar. Güneş balçıkla sıvanmaz. Ne yaparsanız yapın, AK Parti'ye, AK Parti kadrolarına yolsuzluğu örtüştüremezsiniz. Yolsuzluk sizin döneminizdedir, yolsuzluk hırsızlık size ait bir sıfattır. Bunun tarihten, geçmişten bugüne kadar çok örnekleri var" dedi.

Müezzinoğlu, partisinin Gelibolu İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen aday tanıtım töreninde yaptığı konuşmada, bugüne kadar AK Parti'yi bitirmeye çalışanların bunu başaramayacaklarını söyledi.

Türk milletinin artık bir lideri olduğunu belirten Müezzinoğlu, "Sarıkız, Ayışışğı, Balyoz planları, Danıştay saldırısı, 27 Nisan bildirileri ve 'Cumhurbaşkanı seçemezsin, seçsen bile ben partini kapatırım' demelere bile alkış tutanlar, bugüne kadar nasıl başaramadılarsa bugünden sonra da başaramayacaklar. Çünkü artık milletin bir lideri var. Recep Tayyip Erdoğan var. Çünkü artık milletin bir partisi var, AK Parti var, AK Parti kadroları var. Şimdi bizi yolsuzlukla suçluyorlar. Güneş balçıkla sıvanmaz. Ne yaparsanız yapın, AK Parti'ye, AK Parti kadrolarına yolsuzluğu örtüştüremezsiniz. Yolsuzluk sizin döneminizdedir, yolsuzluk, hırsızlık size ait bir sıfattır. Bunu tarihten, geçmişten bugüne kadar çok örnekleri var" diye konuştu.

Müezzinoğlu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın büyükşehir belediye başkanı olduğu dönemde İstanbul'da çöp dağları patladığını, vatandaşların bunların altında kalarak öldüğünü anlatarak, İstanbul'da bu dönemde suların akmadığını ve İSKİ yolsuzluğu dolayısıyla İSKİ'ye karne verilmediğini belirtti.

Başbakan Erdoğan'ın o dönemde milletin imkanlarını, İstanbul'un imkanlarını İstanbul'a döndürdüğünü dile getiren Müezzinoğlu, "1 yıl sonra çöp, su ve yolsuzluk sorununu çözdüğü zaman şu cümleyi söyledi CHP'liler; 'ya bunun Allah'la arası iyi..' Bundan daha büyük zenginlik olur mu, bizi yaratanla aramızın iyi olması kadar güzel bir zenginlik olabilir mi? Evet, şimdi bunlar alışmışlar, bu milleti hep saf zannediyorlar. 'Göbeğini kaşıyan adam', 'dağdaki çoban' diye tarif ediyorlar. Bu milletin vicdanına, bu milletin duygularına, aklına, hayallerine dün de değer vermediler, bugün de vermiyorlar. İnşallah kaybede kaybede yakında sonları gelecek" şeklinde konuştu.

Bakan Müezzinoğlu, yeni bir dönem başlattıklarına dikkati çekerek, şöyle devam etti:

"Biz, 'birleşerek, bütünleşerek büyüyeceğiz' diyoruz. 5 yıl önce mavi dosyayı kaldırıyor, Şişli Belediyesi'nin önünde, 'ey Sarıgül, bu dosya ile nasıl gezeceksin, bu yolsuzluklarla milletin huzuruna nasıl çıkacaksın' diyen Kılıçdaroğlu, bir bakıyoruz ki okus pokus, mavi dosya olmuş beyaz dosya. Hani yolsuzluklar, hani hırsızlıklar, hani sen söylemiştin bunu. Niye Sarıgül aday oldu İstanbul'dan? Talimat öyle geldi de onun için. Talimatla bir bakıyorsunuz ki 5 yıl önce 'Mansur Yavaş CHP'ye seçim kaybettirdi' diye söylenmedik söz yok. Bir taraf, 'sen faşistsin' dedi, öbür taraf, 'sen komünistsin' dedi. Hatta Mansur Yavaş'ın bunlarla ilgili sözleri var, ben onları söylemeye hicap ediyorum. CHP için söylüyor, dün bir bakıyorum, Ankara'da rüyasında görmeyeceği şekilde , 'yüzde 51 ile seçimi alacağız' diyor. Kılıçdaroğlu'da diyor ki 'bu yetmez'. Ben, yüzde 15'e razıyım"

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'na, konuşmasının ardından AK Parti Gelibolu İlçe Başkanlığı tarafından ilçenin simgesi olan plaket ile Geliboluspor atkısı hediye edildi.

Muhabir: Burak Akay
Yayınlayan: Murat Paksoy

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com