Sağlık Bakanı Müezzinoğlu, Isparta'da

Sağlık Bakanı Müezzinoğlu, Ispartada
Bakan Müezzinoğlu:

ISPARTA (AA) - Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, "Sağlık alanında yaptığımız hizmetler, kat ettiğimiz mesafe dünyanın gıpta ile izlediği bir mesafedir" dedi. 

Bakan Müezzinoğlu, Isparta Şehir Hastanesinin temel atma töreninde yaptığı konuşmada, sağlık alanında 11 yıldır insana dünya standartlarında sağlık hizmeti verebilmek adına gece gündüz demeden çalıştıklarını söyledi.

 "İnsanı yaşat ki devlet yaşasın" anlayışı ile 11 yıldır her alanda daha iyinin, daha güzelin gayreti içinde olduklarını dile getiren Müezzinoğlu, "Sağlık alanında yaptığımız hizmetler, kat ettiğimiz mesafe dünyanın gıpta ile izlediği bir mesafedir. Artık çağdaş ve modern hastanelerimiz var. Her türlü ileri teknolojik donanımları ile son derece çağdaş ve modern bir sağlık hizmeti alma sürecini yaşadık" diye konuştu.

Sağlıkta zamanın önemli olduğunu, hizmetin en kısa yoldan ulaştırılması için vatandaşın önünde hiçbir engel bırakmadıklarını vurgulayan Müezzinoğlu, şehir hastaneleri ile Türkiye'nin sağlıkta yeni bir döneme girdiğini kaydetti.

En geç 3 yıl içerisinde şehir hastaneleri tamamlandığında Türkiye'nin yalnız insanına değil, yakın coğrafyasında 1 milyar nüfusa sağlık hizmeti sunan ve sağlık turizminden istifade eden bir ülke olacağını vurgulayan Müezzinoğlu, bir taraftan Isparta'nın kendi sağlık standartlarını yükseltirken, sağlık turizminden da payına düşen yüksek geliri elde edeceğini anlattı.

- "Ülkemize 2,5  milyar dolarlık gelir getiriyor"

Bakan Müezzinoğlu, 10 yıl önce zengin vatandaşların sağlık hizmeti almak için gittiği Almanya, İngiltere, Hollanda, Amerika gibi ülkelerde 1,5 milyar dolar para harcadıklarına dikkati çekerek, "Şimdi Almanya, Hollanda, İngiltere, Fransa'dan, Rusya'dan, Türk cumhuriyetlerinden, Arap ülkelerinden Türkiye'ye geliyorlar. Ülkemize 2,5  milyar dolarlık gelir getiriyor. Bu hastanelerimizi tamamladığımızda bu gelir 5 yıl sonra 10 milyar dolarlara, Cumhuriyetin 100'üncü kuruluş yılında da 20 milyar dolarların üzerine çıkacak" ifadesini kullandı.

Türkiye'nin artık Almanya, İngiltere, Fransa, dünyanın gelişmiş ülkeleri ile yarıştığını belirten Müezzinoğlu, sözlerini şöyle tamamladı:

"Türkiye, Avrupa'nın en büyük havaalanını yapıyor. Marmaray'ı açtı, Marmarayın yanında Boğaz'ın derinliklerinden şimdi lastikli tüp geçişlerini yapıyor. 3'üncü boğaz köprüsünü yapıyor. Türkiye artık Kanal İstanbul'u, 24 bin yatak kapasiteli şehir hastanelerini yapıyor. Bütün bunlardan yabancılar, Almanya, Fransa, İngiltere, İsrail rahatsız oluyor ama ey CHP, ey MHP sen neden rahatsız oluyorsun. Bu ülkenin ve milli iradenin geleceğini, tuzaklarla, senaryolarla, kasetlerle bozmaya, istikrarımızı bozmaya sizin gücünüz, Amerika'dan, okyanus ötesinden de destek alsanız yetmeyecek. Çünkü artık AK Parti var, millet var. Recep Tayyip Erdoğan var. Derdiniz ekonomik istikrarı bozarak bu modern hastanelerin önüne geçmek, Türkiye'nin gelişmesini, büyümesini engellemek ama artık başaramayacaksınız. Çünkü milletle beraber demokrasinin yolculuğunu yapıyoruz. İnşallah 30 Mart akşamı demokrasi kazanacak, millet kazanacak. Tuzaklar kuranlar, o tuzağa kendileri düşecek." 

Müezzinoğlu, daha sonra Akfen Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Akın ve diğer milletvekilleri ile hastanenin temel atma törenini gerçekleştirdi.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com