Sağlık Bakanı Müezzinoğlu İzmir'de

Sağlık Bakanı Müezzinoğlu İzmirde
Mehmet Müezzinoğlu: "Ey Kılıçdaroğlu, Türkiye'nin büyümesinden, bu milletin gelişmesinden neden rahatsız oluyorsunuz, neden tuzaklar peşinde koşuyorsunuz. Kendiniz yetmedi, birileri ile kapalı kapılar ardında senaryo çiziyorsunuz. Pensilvanya'nın size fay

İZMİR (AA) - Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, "Ey Kılıçdaroğlu, Türkiye'nin büyümesinden, bu milletin gelişmesinden neden rahatsız oluyorsunuz, neden tuzaklar peşinde koşuyorsunuz. Kendiniz yetmedi, birileri ile kapalı kapılar ardında senaryo çiziyorsunuz. Pensilvanya'nın size faydası olmaz" dedi.

Müezzinoğlu, partisinin Kınık ilçesi Yonca Düğün Salonu'nda düzenlediği toplantıda yaptığı konuşmada, Türkiye'nin önemli bir seçim arefesinde olduğunu belirtti. 

Seçimlere kısa süre kaldığını söyleyen Mehmet Müezzinoğlu, 11 yıldır AK Parti'nin iktidarda olduğunu ve ülkenin güzel yarınları için çalıştığını söyledi. 

Türkiye'de siyasi istikrarla birlikte ekonomik istikrarın da sağlandığını ifade eden Müezzinoğlu, 2023'te Türkiye'nin dünyanın en güçlü ilk 10 ekonomisi arasına gireceğini, aynı vizyonun CHP ve MHP ile yakalanamayacağını dile getirdi. 

AK Parti'nin dedikodu yapmadığını, tuzak kurmadığını söyleyen Mehmet Müezzinoğlu, şunları anlattı:

"Biz ay yıldızlı bayrağımızın dünyanın her tarafında şanıyla şerefiyle dalgalanmasının peşinde koşuyoruz. CHP'li belediye başkan arkadaşım 'kıt imkanlarımız var' dedi, 'çöp toplayamıyoruz' dedi. Dedim ki 'Sayın Başkan Türkiye'nin sorunu, senin sorunun kıt imkan değil ki, kıt akıl, kıt vizyon'. Birden alındı."

- "Kaset montajcılığı yapanlar 2003'ü ne çabuk unuttu"

Türkiye'de 2003 yılında memur maaşlarının ödenemeyeceği yönünde dedikoduların olduğunu hatırlatan Mehmet Müezzinoğlu, "3 aydır dedikodu yapanlar, kaset montajcılığı yapanlar 2003'te dediklerini ne çabuk unuttu, memur maaşları ile ilgili 11 yılda bu ülke bir sıkıntı çekti mi? Niye; kıt akıllı değiliz... Onlar kıt akıllı. Bizde vizyon var, Recep Tayyip Erdoğan var."

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun SSK Genel Müdürlüğü yaptığı dönemde milletin ilaç bulamadığını söyleyen Müezzinoğlu, bugün Türkiye'nin 77 milyon insanına dünya standardında sağlık hizmeti sunduğunu anlattı. 

AK Parti iktidarının 10 yılda CHP'lilerin rüyasında göremeyeceği işler yaptığını kaydeden Müezzinoğlu, şöyle devam etti:

"Onlar yalnız yalan söyledi, iftira yaptılar. Yalnız milli iradenin hak ve hukukuyla oynadılar. Bu AK Parti tökezlese, bu partiyi bir kapatsalar diye beklediler. Kardeşim bu kadar anlamsız gayret sarf edeceğinize halkın derdini dinleyin. Dertler ve sıkıntılar paylaştıkça azalır, mutluluklar paylaştıkça çoğalır."

Lafa değil, icraata baktığını belirten Müezzinoğlu, eskiden ambulansta cihaz ya da yakıt olmadığını söyleyerek, "Bunlar kıt akıllıların bu millete yaptığı zulmün örneği" diye konuştu. 

 

- "Kapalı kapılar ardında senaryo çiziyorsunuz"

Türkiye'nin büyümesinden, gelişmesinden rahatsız olanların bulunduğunu kaydeden Müezzinoğlu, "Ey Kılıçdaroğlu, Türkiye'nin büyümesinden, bu milletin gelişmesinden neden rahatsız oluyorsunuz, neden tuzaklar peşinde koşuyorsunuz. Kendiniz yetmedi, birileri ile kapalı kapılar ardında senaryo çiziyorsunuz. Pensilvanya'nın size faydası olmaz" ifadelerini kullandı.

AK Parti iktidarı dönemindeki sağlık hizmetlerini aktararak CHP'li ve MHP'li vatandaşların da yüzünü güldürdüklerini söyleyen anlatan Müezzinoğlu, vatandaşların geleceğe güvenle bakmasını sağladıklarını kaydederek "Onlar da 'Recep Tayyip Erdoğan gibi bir lider bizde de olsa' diyor ama ne yapsın, vermemiş mabud neylesin mahmut" dedi. 

Şantajcılara, montajcılara "hadi defol git" diyeceklerini ve Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün "Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir" sözüyle cevap vereceklerini söyleyen Müezzinoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

"İzmir'i Atina ile yarıştıracak, Roma ile Venedik ile yarıştıracak belediye başkanımız Binali Yıldırım'dır. Öbür kıt akıllılarda bir iş olmaz. 10 yılda ne oldu, 5 dakika düşünün, 5 yılınıza yazık etmeyin. Lafla Atatürkçülük olmaz. Atatürk'ün gölgesine yan gelip de yatanlarla İzmir medeni olmaz. En ufak yağmur yağdığında haydi su baskınları... Altyapısı olmayan, fakirin fukaranın derdini taşımayan, yalnız 'Atatürkçülük ile oyları alır giderim' anlayışı karın doyurmuyor."

Mehmet Müezzinoğlu, AK Parti Kınık Belediye Başkanı Dr. Sadık Doğruer için destek istedi.

 

- Mehmet Ezer'in durumu

Müezzinoğlu, ziyareti sırasında gazetecilerin Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde BDP mitingi sonrasında çıkan olaylarda yaralanan 10 yaşındaki Mehmet Ezer'in sağlık durumuyla ilgili sorusu üzerine, Ezer'in hastaneye şuuru kapalı bir halde geldiğini belirterek, "O güne göre durumu daha iyi. Günlük takibi sürüyor. Zaman zaman bana da bilgi aktarıyorlar. Şu anda olağanüstü bir sıkıntı yok" cevabını verdi. 

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com