Sağlık Bakanı Müezzinoğlu, Muğla'da:

Sağlık Bakanı Müezzinoğlu, Muğlada:
"Bölgenin sağlık merkezi olan bir ülke hedefimiz var. Bundan Almanya, Fransa, İngiltere ve belirli güç odakları rahatsız. Ama ey milliyetçi geçinen Milliyetçi Hareket Partisi, ey halkçı geçinen Cumhuriyet Halk Partisi, siz neden rahatsızsınız? Neden, mill

MUĞLA (AA) - Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, bölgenin sağlık merkezi olan bir ülke hedeflerinin bulunduğunu belirterek, "Bundan Almanya, Fransa, İngiltere ve belirli güç odakları rahatsız. Ama ey milliyetçi geçinen Milliyetçi Hareket Partisi, ey halkçı geçinen Cumhuriyet Halk Partisi, siz neden rahatsızsınız? Neden, milletin kaderiyle oynuyorsunuz, neden milletin hukukuyla oynamak istiyorsunuz, neden sandığın hak ve hukukuyla oynamak istiyorsunuz?" dedi.

Müezzinoğlu, AK Parti Seydikemer Gençlik Kolları Başkanlığı tarafından bir dinlenme tesisinde düzenlenen etkinlikte, seçim sürecinde Türkiye'nin geleceğine yönelik oyunlar oynandığını ve bu milletin kaderiyle ilgili kurulan tuzaklarla dolu bir seçim atmosferi yaşadıklarını söyledi.

Bir belediye seçiminde çocukların, gençlerin, kadınların, ailenin, sokakların, altyapının, çevrenin ve doğanın konuşulmasını arzu ettiklerini belirten Müezzinoğlu, ne yazık ki seçimlerde daha çok iftira, kaset, tuzak, Pensilvanya ve karanlık güç odaklarını konuştuklarını dile getirdi.

Müezzinoğlu, milletin muasır medeniyet seviyesine yürümesinden rahatsız olanların, ülkenin ve milletin kaderiyle oynamak istediğine işaret ederek, "Milli iradenin hak ve hukuku ile oynamak istediler, sandığın hak ve huku ile oynamak istediler. Tarihi yakın geçmişte başardıkları bazı tuzakları yeniden başaracaklarını zannettiler. Ama yanılıyorlardı, çünkü 14 Ağustos 2001'de AK Parti'nin kuruluşunu ülke ve dünya kamuoyuna ilan eden Recep Tayyip Edoğan, 3 tane temel cümle söylemişti. Bunlar, o 3 temel cümleyi dikkate almadılar" diye konuştu.

Müezzinoğlu, şöyle devam etti:

"Birincisi 'AK Parti milletin partisi' demişti. 'AK Parti milletin ortak değerlerinin temsilcisidir. AK Parti milletin ortak hayallerinin temsilcisidir' demişti. İkincisi ise 'biz AK Parti'yi kurarken belirli güç odaklarına güvenerek kurmadık. Biz, bu partiyi kurarken sermeye ye ve medyaya güvenerek kurmadık. Biz, bu partiyi milletimize inanarak ve güvenerek kurduk. Bu ülke de artık millet ne derse o olacak ' demişti. Üçüncüsü ise 'Türkiye'de artık hiç bir şey eskisi gibi olmayacak' dedi. Şimdi bunlar daha önceden alıştıkları gibi, AK Parti'nin kurulduğu günden bugüne kadar hep Türkiye'de bazı şeylerin eskisi gibi olması için uğraş verdiler. Eskiden rahmetli Adnan Menderes'i ve arkadaşlarını idama götürmüşlerdi. Neden? Çünkü milletin temsilcileri oldukları için. Rahatsızlıkları Menderes ve arkadaşları değil, rahatsızlıkları milletin kendisiydi, milletin hayalleriydi, milletin hedefleriydi. Menderes ve arkadaşları milletin değerlerinin temsilciliğini yaptığı için idama götürülmüştü. O zamanlar, idam edilen milli iradeydi, bu milletin kaderiydi ve bu milletin geleceğiydi. O gün idamı yapanlar, onları idama götürenler de yine bazı savcılar ve hakimlerdi. Yüce mahkemelerdi o günkü adıyla. Ona alkış tutanlar da bugünkü alkış tutanlardı, ona destek verenlerde bugünkü destek verenlerdi. O gün Pensilvanya yoktu, bugün Pensilvanya da devreye girdi."

Mehmet Müezzinoğlu, bu milletin kaderiyle 1960, 1970, 1980, 1990 ve 28 Şubat'ta oynandığını, 2000'li yıllardan sonra da oynnmak istendiğini ifade etti.

 

-"Utanmadan başörtüsünü biz çözdük diyorlar"-

Erdoğan'a, milletin hak ve hukuku dışında başka bir şey yaptıramadıklarını dile getiren Müezzinoğlu, şöyle konuştu:

"O milletten yana tavır koyuyordu. Milletin iradesini koruyordu. Milletin iradesi onların hesaplarını bozuyordu. O bozulan hesaplar dolayısıyla laikliğe karşı odak oldu. Niye kardeşim laikliğe karşı, bugün laikliğin savunuculuğunu yapanlar, 'başörtüsü sorununu biz çözdük' deme edepsizliğini gösterenler, 411 milletvekilinin 'üniversiteye gitsin başörtülü çocuklarımız' denildiğinde Anayasa Mahkemesi'ne götürdüler. Anayasa Mahkemesi'nden karar çıkarttılar ve onların kafasında başörtülü şuydu ya evinde kapalı kalmalı, ya da hastanelerde veya otellerde hizmetçilik yapmalı. Başörtülü avukat olamaz, başörtülü mühendis olamaz, başörtülü meclis üyesi olamaz, başörtülü belediye başkanı olamaz, başörtülü milletvekili olamaz, 'atın bunları bu meclisten' diyen iradeye karşı koyan bir Recep Tayyip Erdoğan vardı karşılarında. Şimdi utanmadan 'başörtüsünü biz çözdük' diyorlar. Ah sizi utanmazlar sizi, zannediyorlar ki bu millet saf, sanıyorlar ki o dağdaki beğenmedikleri çoban onlar gibi akılsız. En büyük akılsızlık nedir biliyor musunuz, karşındakini akılsız zannetmektir. Bunlar bu milleti hor görerek, bu milleti küçük görerek, bu milleti hakir görerek, bu milletin değerleriyle alay ederek, milleti kandıracaklarını zanneden akılsız iradelerdir ki bugün bu millete yine bedel ödetmek istediler."

-"Türkiye, daha iyinin, daha güzelin peşinde koşuyor"

Bakan Müezzinoğlu, AK Parti iktidara geldiğinde Türkiye'de 614 ambulans olduğunu, bugün ise 1 yıllık süreçte bin 210 ambulans dağıtır duruma geldiklerini vurguladı.

Eskiden hasta yakınları ambulans talep ettiğinde, "Ambulansımızın yakıtı yok, doldurursanız geliriz" denildiğini, bugün ise ülkenin bir yılda bin 210 ambulans dağıtan bir Sağlık Bakanlığı olduğunu aktardı.

"Ey Kılıçdaroğlu, ey bu millete tuzak kuranlar, ey tezgah kuranlar, siz 10 yıl önce rüyanızda ambulans helikopter ve uçak neydi görebiliyor muydunuz" diyen Müezzinoğlu, "1,5 ay önce Kazakistan'da bir tır şoförümüz kaza yaptı. Olağanüstü bir durumu yoktu, basit kırıkları vardı. Orada tedavi olabilirdi. Aradı Sağlık Bakanlığı'nı 'ben ülkemde tedavi olmak istiyorum' dedi. Ambulans uçağımız gitti, Kazakistan'dan tır şoförümüzü aldı ve getirdi. Ey milliyetçi geçinen Bahçeli, büyük millet bu, büyük devlet bu. Milletinin başını dik tutan anlayış bu. Ama sizin böyle bir derdiniz olmadı ki siz milleti dert edinmediniz ki şimdi Türkiye, daha iyinin, daha güzelin peşinde koşuyor" ifadesini kullandı.

Müezzinoğlui, şunları kaydetti:

"Şehir hastaneleriyle Türkiye yalnız 77 milyon insanına sağlık hizmeti sunan değil, yakın coğrafyasında 1 milyar nüfusa sağlık hizmeti sunacak. Bölgenin sağlık merkezi olan bir ülke hedefimiz var. Bundan Almanya, Fransa, İngiltere ve belirli güç odakları rahatsız. Ama ey milliyetçi geçinen Milliyetçi Hareket Partisi, ey halkçı geçinen Cumhuriyet Halk Partisi, siz neden rahatsızsınız? Neden, milletin kaderiyle oynuyorsunuz, neden milletin hukukuyla oynamak istiyorsunuz, neden sandığın hak ve hukukuyla oynamak istiyorsunuz.?"

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com