Sağlık Bakanı ölüleri atamış!

Sağlık Bakanı ölüleri atamış!
Sağlık Bakanlığında ataması yapılan personeller arasında ölülerin, emekliye ayrılanların ve askerde olanların olduğu ortaya çıktı.

SANSURSUZHABER.COM - Sağlık Bakanlığında ataması yapılan personeller arasında ölülerin, emekliye ayrılanların ve askerde olanların olduğu ortaya çıktı. Sağlık Bakanlığı'nın 6 Nisan'da yaptığı 500 atamadan üçünün emekli olduğu, bir kişinin askerde olduğu ve daha da ilginci ise tayini yapılanların ikisinin ölü olduğu anlaşıldı.

Kütahya Milletvekili Alim Işık'ın Meclis gündemine taşıdığı skandal atamalarla ilgili Bakan Akdağ "mevzuata uygun" demekle yetindi, ölülerin nasıl atandığına ise açıklık getirmedi. Sağlık Bakanı Akdağ'ın kurum personeli arasında ayrım yapıldığını ifade eden Işık, Bakanın tek başına kurumu yönetmeye çalıştığını vurguladı.

Işık'ın Soru Önergesine cevap veren Akdağ, yasada yapılan değişiklik ile yeni kadro sayısının da değiştiğini söyledi ancak ölen ve emekli olanların atandığı yönündeki iddialarla ilgili cevap vermekten kaçındı. Akdağ, ‘’Sayılara uygun olarak, Bakanlığın yapısını düzenledik. Çalışanımızı mağdur etmemek için, bu görevlendirmeleri Ankara içinde yaptık. Atamalar mevzuata uygundur’’ dedi.

Skandal atama ile ilgili iddia ise şöyle:
Sağlık Bakanlığı 6 Nisan günü, 500 personeli kurum içinde başka birimlere atadı. Verem Savaş Daire Başkanlığında görevliyken 2009'da ölen Oktay Dikici, Ankara Halk Sağlığı Müdürlüğüne, Mali İşler Daire Başkanlığında görevliyken 2008'de trafik kazasında ölen Ömer Güngörmüş ise Ankara İl Sağlık Müdürlüğüne atandı. Emekli olan Nurdan Güler, Hasan Erol ve Gıyasettin Aydın isimli eski personel ile şuan askerlik görevinde bulunan Şahabettin Helvacı'nın da tayinleri yapıldı. (ERO)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com