Sağlık Bakanı suçu eski bakana attı!

Sağlık Bakanı suçu eski bakana attı!
Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, bakanlık tabelalarından kaldırılan T.C. ibaresinin eski Sağlık Bakanı Recep Akdağ zamanında gerçekleştirildiğini açıkladı.

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere İzmir’e gelen Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, son günlerde tartışma konusu olan kamu hastanelerindeki "TC" ibaresi ve " ile ilgili gazetecilerin sorularını cevapladı.
 
"TC" ile ilgili sürecin 25 Ekim 2012'de başladığını ancak çözüm sürecinde gündeme getirilmesinin kötü niyetli olduğunu ifade etti.
 
Çeşitli temaslarda bulunmak üzere İzmir’e gelen Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, son günlerde tartışma konusu olan kamu hastanelerindeki "TC" ibaresi ve " ile ilgili gazetecilerin sorularını cevapladı. "TC" ile ilgili sürecin 25 Ekim 2012'de başladığını ancak çözüm sürecinde gündeme getirilmesinin kötü niyetli olduğunu ifade etti.
 
“TC İBARESİ KALDIRILMADI”
 
İzmir'deki medya temsilcileriyle Mövenpick Otel'de kahvaltıda bir araya gelen Bakan Müezzinoğlu, fotoğraf ve görüntüye izin verilmeyen toplantının çıkışında soruları cevapladı.
 
Toplantıyı değerlendiren Müezzinoğlu şunları söyledi:
 
"Sorular, daha çok çözüm süreciyle ilgiliydi. Bir de bizim Sağlık Bakanlığı'nda son bir haftadır oluşturulmaya çalışılan, 'Türkiye Cumhuriyeti' veya 'TC' logosuyla ilgili soruları sordular. Biz de gerekli cevapları verdik. Bakanlıkla ilgili olanı dün de söyledim, defalarca da söylüyoruz. Bizim Sağlık Bakanlığı'nın yazışmalarının hiçbirisinde 'TC' ibaresi kaldırılmamıştır. Yalnız 2012 Mart ayında yapılan kurumsal çalışmaların sonucunda önceki Bakanımız Recep Akdağ Bey, yanılmıyorsam 25 Ekim tarihli genelgede logo değişikliği altındaki 'TC' kelimesini bırakmış ama yan tarafında da, 'Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı' yazıyor. Ondan sonraki kurumsal yapıda Halk Sağlığı Kurumu, kurumsal yapıda Kamu Hastaneler Kurumu, kurumsal yapıda İlaç ve Eczacılık Kurumu, başında Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı yazıldıktan sonra tekrar Türkiye Cumhuriyeti Hlk Sağlık Kurumu, tekrar Türkiye Cumhuriyeti Kamu Hastaneleri Kurumu yazmaya gerek yok denilmiş. Şimdi 25 Ekim'deki hadise bir haftadır gündeme getiriliyorsa bu, Türkiye'nin gündemini farklı yerlere çekme amacı olanlara da bir fırsattır. Bu fırsatı hiç kimseye vermeyiz. Türkiye Cumhuriyeti'ni de bunlarla tartışılır hale getirmeyiz. Logomuzun altına da 'TC' koyduk, dolayısıyla tartışılacak bir konu yok."
 
SÜT BANKASI MAYISTA
 
Süt bankasıyla ilgili bir soruya ise Bakan Mehmet Müzezzinoğlu, "Anne süt merkezlerini hastanelerde kurmakla ilgili kanun çalışmalarını yapıyoruz. Mayıs ayında hükümete ve Meclis'e getirmeyi planlıyoruz. Meclis kapanmadan bu dönemde de yasalaşma çalışmalarımız devam edecek." şeklinde cevap verdi. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com