Sağlık Bakanı'ndan sigara içmenin üç şartı!

Sağlık Bakanı'ndan sigara içmenin üç şartı!
“Karnım tok, keyfim yerinde olacak, yanında kahve olacak”

25 yıl boyunca her gün bir sigara içtiğini açıklayan Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu 25 yıl günde bir sigara içtiğini açıkladı. Müezzinoğlu, tam gün yasasında değişim konusunu da hafta sonuna kadar tamamlayacaklarını açıkladı.

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, tam günle ilgili temasları önümüzdeki hafta sonuna kadar bitireceklerini açıkladı. Dün İstanbul’da görüşmeler yaptıklarını, bugün de Ankara’da hocalar ve bazı rektörlerle görüşeceklerini açıklayan Müezzinoğlu, “Önümüzdeki hafta sonuna kadar bu temasları bitireceğiz. Türk Tabipleri Birliği ile yarın görüşeceğiz. Özel sektör ile pazar günü görüştük” diye konuştu.
Sağlık muhabirleri ile biraraya gelen Bakan Müezzinoğlu, sigarayla ilgili de bir itirafta bulundu.

25 yıl boyunca günde bir tane sigara içtiğini söyleyen Müezzinoğlu, “Karnım tok, keyfim yerinde olacak, yanında kahve olacak” diye konuştu. 7 yıl önce ise, kızlarının yanına ABD’ye gittiğinde kızının “Burada sigara içilmez” demesinden etkilerek sigarayı bıraktığını kaydeden Müezzinoğlu, sigara bırakanlara da bir takım elbise aldığını söyledi. İlk Muammer Güler’e bu yöntemle takım elbise aldığını söyleyen Müezzinoğlu, “110 civarında takım elbise aldım. Bugün buradan da üç kişi çıkarsa mutlu olurum” diye konuştu.

'SOKAKTA HAYAT VAR, HUZUR YOK'
 
 Alkolle ilgili de konuşan Müezzinoğlu, "Bu sokakta hayat var diyor. Bakıyorsun çocuğun elinde sigara, alkol, o an için hayatı yakalamış olabilir ama... Biz istiyoruz ki meyhanelerde, kahvelerde huzur olsun” dedi. (BCK)

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com