Sağlık Bakanı'ndan su açıklaması

Sağlık Bakanı'ndan su açıklaması
Sağlık Bakanı Recep Akdağ, halkın sağlığına zarar verebilecek su üretimi ve satışı yapan firmaların olması halinde onları ifşa etmeye devam edeceklerini söyledi. Firmalara uygulanacak cezalar arasında satışın durdurulmasının da olduğunu dile getiren Akdağ
Bir gazetecinin sağlığa uygunsuzluğu olan su firmalarının devam edip etmeyeceği sorusu üzerine Bakan Akdağ, halkın sağlığına zarar verebilecek, üretim ve satış yapan firmaların olması halinde kanunlarda yazılı olan yaptırımları uygulayacaklarını söyledi. 
 
Cezalar arasında satışın durdurulmasının da yer aldığını aktaran Akdağ, "Hem cezalarını vereceğiz hem de vatandaşımıza bunları bildireceğiz. Basında bazı köşe yazarlarını bugün okudum. Konuya çok iyi vakıf olmak gerekir. Meselenin iki boyutu var. Bir üretim tesislerinin kendisindeki kirlilik, yani o damacanaya suyu koyan ambalajlayan, su paketinin içerisine koyan, dolum tesisindeki kirlilik. O damacanadan su aldığımız zaman kirlilik tespit etmişsek. Bunu çok önemli görüyoruz ve gerekli cezayı veriyoruz. Ve bunları ifşa ettik. Bir de satış noktasında alınan numuneden kirli çıkması var. Satış noktasındaki numuneden kirli çıkması her zaman firmanın kusuru değil. Şimdi bir seriyi inceliyorsunuz. Damacananın dolum tesisinde temiz olduğunu gördüğünüz ama satış noktasında kirlilik var o zaman satış noktasındaki depolama problemlerinden bu kirlilik ortaya çıkabiliyor. Bunun için ne yapıyoruz. O satış noktalarını da bakanlığımızın web sitesinde ilan edeceğiz. Çünkü satış noktası kendisi kirliliğe yol açmıştır. Bunları yandan takip edeceğiz." diye konuştu. (NSK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com