Sağlık Bakanlığı’nda bir T.C. skandalı daha!

Sağlık Bakanlığı’nda bir T.C. skandalı daha!
Sağlık Bakanlığı, tabelalardaki Türkiye Cumhuriyeti'nin kısaltması olan T.C'nin kaldırılmasından vazgeçti ancak organ bağışı kartlarında yine çok tartışılacak bir değişikliğe gitti.

Yenilenen kartlara bağışta bulunacak vatandaşlar için 'Kemik ve yüz' gibi seçenekler eklendi. Ancak T.C. ibaresi kaldırıldı.
 
Akşam’ın haberine göre, Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü, Organ Nakli Ve Diyaliz Hizmetleri Daire Başkanlığı, 81 ilin valiliğine yazı göndererek, organ bağışı yapan vatandaşlara verilen kartların güncellendiğini bildirdi.
 
Bugüne kadar kullanılan 'Doku ve Organ Bağış Belgesi'nin adının 'Organ ve Doku Bağış Kartı' olarak değiştirildiği belirtildi. Gerekçe olarak da şöyle denildi: Ülkemizde nakil cerrahisinin artması, yeni tedavi işlemlerinin uygulanması nedeniyle bazı organ ve dokuların da bağış kartında yer alması gerekliliği doğmuştur.
 
Yenilenen kartlarda, organlarını bağışlamayı kabul eden kişilere sunulan seçeneklere 'Kıkırdak, ekstremite, tendon, üst solunum, kemik, ince barsak, üst sindirim yolu, kas dokusu ile yüz ve saçlı deri' eklendi. Ancak T.C. ibaresi kaldırıldı. Yeni kartlar sağlık merkezlerine yollanmaya başlandı. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com