Sağlık çalışanlarından eylem

Sağlık çalışanlarından eylem
Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri (SES) üyesi sağlık çalışanları hükümetin zam uygulamalarını ve performansa dayalı ek gelirdeki düşüşü protesto etmek için iki saatlik iş bırakma eylemi yaptı.
Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri İstanbul Aksaray Şubesi üyesi sağlık çalışanı yaklaşık 30 kişi Çapa'da bulunan İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi ve Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi önünde toplandı.

Katılımcılar, "Doğalgaza değil emekçiye zam" "Eşitlik adalet istiyoruz" ve "Performanslar eşit dağıtılsın" şeklinde slogan attı. İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde toplanan grup adına yapılan basın açıklamasında "2011 yılı Ağustos ayında başlayan yasa çıkarma süreci boyunca tüm ülke genelinde sürdürdüğümüz bu yoğun mücadelede, grev hakkımız yasal güvence altına alınmadığı gibi yasak ve sınırlamaları daha da artıran bir yasaya dayanılarak kurulacak olan toplu sözleşme masasının ayaklarının yere basmayacağını defalarca vurguladık. Hükümet istihdama kaynak ayırarak asgari ücreti vergi dışı bırakarak temel tüketim malları üzerindeki KDV'yi sıfırlayarak çalışanların temel ihtiyaçlarını karşılamasına elverecek ücret politikaları uygulayarak, sosyal devlet niteliğini geliştirebilecek iken tam tersi yönde adımlar atarak halkın değil, sermaye çevrelerinin çıkarlarını koruduğunu göstermektedir" şeklinde konuşuldu. 
 
İki hastanede saat 08.00 itibariyle başlayan iş bırakma eylemi saat 10:00’da sona erdi. (SNK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com