Sağlık çalışanlarından protesto

Sağlık çalışanlarından protesto
Sağlık çalışanları son dönemde meslektaşlarına yönelik meydana gelen şiddet olaylarını protesto etti. Fatih Aksaray meydanında toplanan sağlık çalışanları, kendilerine yönelik gerçekleşen şiddet olaylarını tiyatro gösterisiyle canlandırdı.

Sağlık-Sen İstanbul 1 Nolu Şubesi ve Memur-Sen İstanbul İl Müdürlüğü "Sağlık çalışanları'na şiddete hayır" eylemi düzenledi. Aksaray Meydanı'nda düzenlenen eyleme sendika üyeleri ve sağlık çalışanlarından oluşan 50 kişi katıldı.

HABERİN VİDEOSU İÇİN TIKLAYIN!

Bazı katılımcıların başında ve kolunda protesto amaçlı sargılar görüldü. Eylemciler, "Sağlıkçıya uzanan eller kırılsın" ve "Sağlıkçıya şiddet istemiyoruz" şeklinde slogan attı.

Grup adına basın açıklaması yapan Zafer Caner, "112 çalışanlarımıza yapılan şiddet olayları artık normalleşmeye başlamıştır. 112 çalışanlarımızın halen riskli birim sayılmamamsı, sağlık bakanlığı ve hükümet yetkililerinin defalarca uyarmamıza rağmen bu sorunu çözmemesi, bizlerin ayrıca canını yakmaktadır. Kanla, kazayla, kavgayla uğraşan dayak yiyen arkadaşlarımızın daha ne yapması lazım anlamıyoruz. Maalesef geçtiğimiz günlerde arkadaşlarımıza yönelik bir şiddet girişimi de bir milletvekili tarafından yapılmıştır. Bu olayları gerçekleştiren sağlıksız zihniyetlere karşı ülke insanımız da tepkisini ortaya koymalıdır" dedi.

Açıklamanın ardından bir grup 112 Acil çalışanı yaptıkları tiyatro gösterisiyle uğradıkları şiddeti canlandırdı. Sağlık çalışanlarının uğradığı saldırı çevreden izleyen vatandaşlar tarafından da ilgiyle izlendi.

Tiyatro gösterisinde sağlık çalışanları bir grup hasta yakını tarafından darp edildi. Hastanede görevini yapan bir doktor da "Sen benim kim olduğumu biliyor musun" şeklinde bağıran bir kişi tarafından darp edildi. BDP Van Milletvekili Özdal Üçer'in hicvedildiği gösteri sağlık çalışanları ve vatandaşlar tarafından en çok alkışı aldı.

Sağlık çalışanları tiyatro gösterisinin ardından şiddet olaylarına karşı alacakları önlemleri tanıttı. Doktor ve hemşireler boks eldiveni ve çelik yelek giyerek basın mensuplarına poz verdi.

Eylemin sonunda ise eylemciler, yoldan geçen vatandaşlara karanfil dağıttı. Çok zor şartlarda çalıştıklarını belirten sağlık görevlileri "Her gün farklı bir yerde şiddete uğruyoruz. Ancak mevzuat olarak riskli grup içerisine alınmıyoruz. Bu durumun yetkililer tarafından bir an önce düzeltilmesini istiyoruz" şeklinde konuştu. (SNK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com