SAĞLIK HİZMETLERİ MESLEK YÜKSEKOKULU MEZUNİYET TÖRENİ

SAĞLIK HİZMETLERİ MESLEK YÜKSEKOKULU MEZUNİYET TÖRENİ
SAĞLIK HİZMETLERİ MESLEK YÜKSEKOKULU MEZUNİYET TÖRENİ

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’ndan 7 programda 275 öğrenci mezun oldu.
OMÜ Sahnesi’nde mezuniyet töreni düzenlendi. Törene Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hakan Leblebicioğlu, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokul Müdürü Prof. Dr. Niyazi Taşçı, enstitü müdürleri, öğretim üyeleri ve aileler katıldı. Tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Mezun öğrenciler adına konuşma yapan Cenk Engin Karadeniz, öğretim üyelerine ve ailelere teşekkür etti.
Açılış konuşmasını Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Niyazi Taşçı yaptı. Taşçı, “Okulumuz bugüne kadar toplam 2 bin 680 mezun vermiştir. Bu yıl değerli hocalarımızın katkılarıyla, 7 programda 275 öğrenci daha mezun veriyor. Genel olarak bakıldığında her geçen gün üniversite mezunlarının iş bulma şansı giderek azalsa da okulumuz mezunları için bu durum geçerli değildir. 2011-2012 eğitim-öğretim yılından itibaren, 23 yıldan sonra yeni binamıza taşındık. Bu bizim programlarımızın çağın gelişimine göre artırılması açısından önemli bir gelişme olmuştur. Yeni binamızın yapımı için destek sağlayan Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Hüseyin Akan’a teşekkür ediyorum” dedi.
Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hakan Leblebicioğlu da yaptığı konuşmada, “Önceleri bireysel başarılarla ön plana çıkan sağlık hizmeti günümüzde ancak bir ekip, bir takım ruhu ile hareket edilginde başarıya ulaşabilmektedir. Bu ekibin önemli halkalarından birini sizler oluşturmaktasınız. Sağlık sektöründe son yıllarda hızlı bir büyüme görülmekte ve bu bağlamda donanımlı insan gücüne ihtiyaç artmaktadır. Eğitim aldığınız alanlar sadece bugün değil, geleceğin de gözde alanları olacaktır. Bu nedenle SMYO’dan mezun olan öğrencilerimizin çoğu rahatlıkla iş bulabilmektedir. Sağlık alanında çalışan kişilerin eğitimleri üniversiteyi bitirmeleri ile bitmemektedir. Mezuniyet sonrası eğitime önem vermeniz, kendinizi geliştirmek için mutlaka güncel kaynakları takip etmeniz gerekmektedir. Yaşam boyu öğrenmeyi ilke edinin.
Maalesef sağlık çalışanlarına karşı şiddette artış yaşanmaktadır. Bu şiddetin azalması için hasta ve yakınları ile iletişim kanallarını olumlu yönde açık tutmaya çalışın, bu kapsamda karşılıklı empati bu tür sorunların azalmasını sağlayabilir. Son olarak bir enfeksiyon hastalıkları uzmanı olarak kendinizi kazalara karşı korumanız, özellikle iğne, enjektör yaralanmalarına maruz kalmamak için çalışırken dikkatli davranmanız gerektiği hatırlatırım. Hepinize sağlıklı, mutlu ve başarılı bir yaşam dilerim” diye konuştu.
Tören, anı belgelerinin dağıtılması ve dereceye giren öğrencilere plaket ve ödüllerinin verilmesinin ardından keplerin havaya atılmasıyla son buldu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com