Sağlık kadrosunda Erdoğan'dan özel kadro

Sağlık kadrosunda Erdoğan'dan özel kadro
Hamile doktor Erdoğan'dan özel ricayla açıldığı söylenen kadroya başvurunca tehdit edildi.

Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 1,5 ay önce uzmanlığını alan ve zorunlu hizmet kurasına başvuran Özden Kum'a yapılanlar kadroların nasıl AKP'lilere özel hazırlandığını gösterdi.

Uzmanlığını alan ve zorunlu hizmet için başvuracak olan Özden kadroların açıklanmasının ardından tehdit eden telefonlar aldığını söyledi. Arka arkaya arayan tanımadığı kişiler kadrolara başvurmamasını söyledi. Özden kabul etmeyince tehdit ettiler. Kendisi de doktor olan Gökmen Kum olayı anlattığı mektubu sosyal medyada paylaştı.

Gelen telefonlardan bir tanesi de İstanbul Üniversitesi’nden Prof. Dr. Salih Zoroğlu'ndan geliyor.  "Kadro benim ricamla Recep Erdoğan ile görüşülmesi sonucu açıldı. Öyle herkes girsin diye bu kadro açılmadı. Bak kızım sen çocuklu kadın olacaksın süt izni istersin hafta sonu izin istersin vermem verdirtmem (Özden Kum’un hamile olduğunu da biliyor). Zorunlu hizmete geliyorum İstanbul’a gelip İstanbul’da tamamlarım diye düşünme, Erzurum’a gönderirim seni.Sen benim ne yapabileceğimin farkında değil gibi konuşuyorsun, Buraya gelme çok üzülürsün pişman olursun" diyerek açık açık hamile bir doktoru hakkı olan bir kadroya başvurmaktan uzaklaştırmaya çalışıyor.

Hamile doktorun eşi Gökmen Kum bu olayın peşini bırakmayacağını ve haklarını arayacağını söylüyor. 

Doktor eşin olayları detaylarıyla anlattığı mektubu şöyle;

Öncelikle merhaba,

Ben 51.nci dönem zorunlu hizmet kurasına giren Özden Kum’un eşi Gökmen Kum.

Eşim Isparta SDÜ Tıp Fakültesinden 1.5 ay önce uzmanlığını aldı. Eşim şu an 38hafta 4 günlük hamile, önümüzdeki salı günü (yani 4 gün sonra) sezeryan için gün aldık. Sezeryan için beklediğimiz tek şey kura yerlerinin açıklanması, tercihleri yapıp oğlumuzun şansı diyerek kuraya girecektik. . Ben özel hastanede çalıştığımdan dolayı eş durumu tayini yaptıramadık, bu nedenle Isparta ile ulaşımı yakın ve ya kolay olan şehirler bizim aile düzenimizin bozulmaması için tercih sebebiydi.

Dün saat 21.00 civarında kadrolar belli oldu. Kadrolar arasında bir çoğunuzun bildiği gibi 1 İstanbul Tıp Fakültesi, 1 İstanbul Adli Tıp Kurumu, 1 Tokat Üniversitesi, 1 Rize Üniversitesine bağlı eğitim araştırma hastanesi bulunmaktaydı.

Dün münhal kadroların açıklanmasından 10 dakika sonra eşimin telefonu çalmaya başladı. Eşim o sırada başka biriyle görüştüğü için arkadan arayan tanımadığımız numarayı açmadı. Daha sonra bilmediğimiz 0554--- no’dan eşime ulaşan Hasan Bozkurt ile konuşmaya başladı. Kişi eşime bu kadronun kendisi için açıldığını o yüzden yazmaması gerektiğini çekinmeden açık net şekilde ifade etti (kadronun kendisi için olduğundan dolayı orada eşimin rahatsız edileceğini de ekledi).

Yarım saat 1 saat sonra eşimi 0533--- no’lu numaradan İlyas Kaya adlı kişi aradı. Ve o kişi de aynı şekilde bu kadronun kendine açıldığını ve yazmaması gerektiğini, eğer yazar da kurada şans eşime gülerse orada eşimi rahat bırakmayacaklarını söyledı. Eşim bu kurada onlar kadar kendi hakkı olduğunu söyleyerek ‘’%50 sanş meselesi yazmam diyemiyorum, söz veremem ama yazacak olursam size haber veririm haberiniz olur mutlaka,şansımız eşit ‘’ diyerek telefonu kapattı.

Bugun (20.06.2013) saat 13.10 da Hasan Bozkurt adlı kişi hekim arkadaşımız eşimi tekrar arayarak

‘İstanbul yazarsan ve kurada sana İstanbul çıkarsa biz aile olarak mutsuz olacağız,sen başkalarının mutsuzluğu üzerinde nasıl mutlu olabileceksin söyle bakalım. Eşine yarım saat erken gidebilesin diye ((Tokat-Isparta arasının mesafe olarak yakın olduğunu düşündü herhalde)) benim mutluluğumla oynuyorsun. Ne yani sen eşinden ayrılmayasın diye ben mi eşimden mı ayrılacağım ‘’ demiştir.

Eşim bu konuşmayı daha fazla dinlememek için kendisine kurada şans dileyip telefonu kapatmıştır.

Eşim canının sıkkın olduğunu söyleyip akşamüstü arkadaşlarıyla kahve içmeye çıktığı zaman gene tanımadığımız bir numara tarafından saat 18:45 ‘de 3 kez aranmıştır.3ncü aramada telefon çok ısrarla çalınca telefonu açmıştır.

Telefondaki kişi sizin camianızın tanınmış isimlerinden PROF.DR.SALİH ZOROĞLU’DUR (( arayan numara 0530---)) Sayın hocamız bu kadroların kendisinin ricası üzerine Recep Tayyip Erdoğan ile görüşülüp özel açıldığını, öyle herkes girsin diye açılmadığını, eğer olurda tercih yapıp gelirse işlerin hiç de düşündüğü gibi olmayacağını, İstanbul’a geliyorum diye sevinmemesi gerektiğini söylemiştir (( sayın hocamız gezmek için geleceğimizi duşundu galiba))

Ayrıca kendisi ‘’bak kızım sen çocuklu kadın olacaksın süt izni istersin haftasonu izin istersin vermem verdirtmem.

Haftasonuda psikopat çocukları için gözlem evine gitme zorunluluğu koyarım, haftasonu eşimin yanına gıdeceğim diye düşünme,

Zorunlu hizmete geliyorum İstanbul’a gelıp İstanbul da tamamlarım diye düşünme, Erzurum’a gönderirim seni,

Sen benim ne yapabileceğimin farkında değil gibi konuşuyorsun,

Buraya gelme çok üzülürsün pişman olursun’ demiştir.

Eşim bunun mobbing olduğunu buna hakkının olmadığını şans işi olduğunu söylediğinde sayın hocamızın sinir katsayısı artmış ve tehditlerine daha sert şekilde ve üslupta devam etmiştir.

SONUÇ OLARAK; eşim 38 hafta 4 günlük hamile ((doğuma 4 gün kala)) ve biz torpil gibi bir ayrıcalık kullanmayı bile düşünmezken bazı kendini hekim hatta akademisyen olarak adlandıran insanlar hamile bir bayanı tehdit etme cüretini kendilerinde görmüşlerdir.

Hamile eşimin sabahtan beri bu insanlar tarafından üzülmesi, tehdit edilmesi ve ağlatılması bir doktor olarak meslek inancıma gururuma ters düşmesi nedeniyle bu maili yazma gereğini duydum. Amacım camianız içinde olan olaylardan sizi haberdar etmek ve yapılan bu haksızlık karşısında gerek medya gerek yargı önünde hak yerini bulana kadar uğraşacağımı belirtmektir.

Aşağıda belirtilen telefon numarası ad soyad bana ait olup bu işin peşini bırakmayacağımı belirtmek istiyorum. Bir kardiyolog olarak çocuk psikiyatrisi grubunun da bu konuda bizim derneğimiz gibi hassas olduğunu düşünüyorum.

Saygılarımla,

Dr. Gökmen KUM

0532 408 33 70                     

(MRE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com