Sağlık ocağının temeli atıldı

Sağlık ocağının temeli atıldı
Uşaklı hayırsever Hasibe ve Mazhar Gürbüz çiftinin 300 bin TL bağışta bulunması sonucu Mehmet Akif Ersoy Mahallesi'nde yapılması planlanan sağlık ocağının temeli atıldı.

Uşaklı hayırsever Hasibe ve Mazhar Gürbüz çiftinin 300 bin TL bağışta bulunması sonucu Mehmet Akif Ersoy Mahallesi'nde yapılması planlanan sağlık ocağının temeli atıldı.

Uşak Belediyesi tarafından yapılacak olan sağlık ocağının yaklaşık 400 bin TL'ye mal olacağı bildirilirken inşaatın bir yılda tamamlanması bekleniyor. Temel atma töreninde Gürbüz çiftçine 300 bin TL bağışta bulundukları için plaket verildi. Hasibe ve Mazhar Gürbüz çifti kendi mahallelerinde böyle bir hizmetin gerçekleşmesi için bağışta bulunmaktan mutluluk duyduklarını söyledi. Hayırsever aile daha önce de bir ilköğretim okulu yaptırmıştı.
Belediye Başkanı Ali Erdoğan temel atma töreninde yaptığı konuşmada sağlık ocağına Hasibe ve Mazhar Gürbüz adını vereceklerini ifade ederek şunları söyledi; “Bugün mutlu bir iş için burada toplandık.
Bu bölgeyi geliştirmek ve ihtiyaçlarını gidermek istiyoruz. Sağlık ocağı dışına projelerimiz var. Bunlardan en önemlisi Mehmet Akif Ersoy, Elmalıdere ve Sarayaltı mahallelerinin faydalanacağı karakol binası inşa edeceğiz. Eski Dolmuş durağının bulunduğu yerin kamulaştırma çalışmaları tamamlandı. Bu mahallelerin en büyük eksikliklerinden bir tanesi de sağlık ocağıdır. Hasibe ve Mazhar Gürbüz isimli hayırsever ailemiz sağlık ocağı yapımı için bize 300 bin TL bağışta bulundu. Bugün sağlık ocağının temelini hep birlikte atıyoruz. Kısa sürede biteceğini umut ediyorum. Ayrıca bölgede bulunan Akse çamlığının bize devredilmesini istedik. Bize devredilirse burayı mesire alanı ve hayvanat bahçesine dönüştüreceğiz”
Konuşmaların ardından sağlık ocağının temeli Belediye Başkanı Erdoğan ile hayırsever Gürbüz çifti tarafından atıldı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com