Sağlık-Sen Genel Başkanı Memiş:

Sağlık-Sen Genel Başkanı Memiş:
"Eğer yolsuzluk yapan varsa kim olursa olsun bunun hesabı mutlaka sorulmalı. Ancak yolsuzluğu bahane ederek, siyasi bir kaos ortamı oluşturmak kaydıyla milletin iradesine ipotek koymak isteyenlere, yargı vesayeti oluşturmak isteyenlere ve küresel güçlerin

ANTALYA (AA) - Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, yolsuzluk yapan varsa, kim olursa olsun hesabının mutlaka sorulması gerektiğini vurgulayarak, "Ancak yolsuzluğu bahane ederek, siyasi bir kaos ortamı oluşturmak kaydıyla milletin iradesine ipotek koymak isteyenlere, yargı vesayeti oluşturmak isteyenlere ve küresel güçlerin vesayetine müsaade etmeyeceğiz" dedi.

Sağlık-Sen tarafından Serik ilçesine bağlı Belek beldesindeki Maritine Pine Beach Otel'de "Sağlık-Sen Türkiye Buluşması" toplantısı düzenlendi. Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, toplantıda yaptığı konuşmada, bazı kişilerin Türkiye'nin sergilediği ilkeli duruştan rahatsız olduğunu, milletin güçlü iradesiyle değişen Türkiye'yi eski günlerine döndürmek istediklerini söyledi.

Türkiye'de demokrasiyi kesintiye uğratacak her türlü oyunun, millet iradesiyle bozulduğunu belirten Memiş, Türkiye'nin büyümesine, güçlenmesine engel olmak için 17 Aralık ve 25 Aralık senaryoları oluşturulduğunu kaydetti. Memiş, "Eğer yolsuzluk yapan varsa, kim olursa olsun bunun hesabı mutlaka sorulmalı. Ancak yolsuzluğu bahane ederek, siyasi bir kaos ortamı oluşturmak kaydıyla milletin iradesine ipotek koymak isteyenlere, yargı vesayeti oluşturmak isteyenlere ve küresel güçlerin vesayetine müsaade etmeyeceğiz" dedi.

Memiş, sağlık çalışanlarının hak ettiklerinin karşılığını alması gerektiğini belirterek, ek ödemelerin emekliliğe yansıtılmasını ve uğradıkları haksızlığın giderilmesini talep ettiklerini söyledi. Sağlık çalışanlarının fiili hizmet süresi zammını ve adil bir performans sistemi istediklerini ifade eden Memiş, "Çalışanlar, sorunlardan arınmış bir aile hekimliği sistemi istiyor. En önemlilerinden biri de sözleşmeli çalışan sağlıkçılar artık sözleşmeli çalışmak istemiyor" diye konuştu.

Suriye’de yaşanan drama batının sessiz kalmasını eleştiren Memiş, bütün mazlumların acılarına ortak olduklarını ve yaralarına merhem olmayı vicdani bir sorumluluk olarak gördüklerini ifade etti. 

Sağlık Bakanlığı Bakan Yardımcısı Agah Kafkas da dünyada Türk sağlık modelinin örnek alındığını ve güçlerinin yettiği kadar sağlık çalışanların yanında olduklarını belirterek, bazı meslek gruplarında yıpranma payı aldıklarını ve sağlık çalışanlarının da alması gerektiğini kaydetti. 

Sağlık-Sen Onursal Başkanı ve AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Mahmut Kaçar ise sağlık çalışanların problemlerine değinerek, yıpranma payı ile ilgili talep konusunda kanun teklifini hazırladıklarını ve önümüzdeki hafta TBMM'ye sunacaklarını kaydetti.

Konuşmaların ardından Suriye için yardım toplandı. Türkiye'nin çeşitli illerinden yaklaşık 500 kişinin katıldığı toplantı, yarın sona erecek.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com